Јануар 2022

Вест

Путем уметности и културе

Датум: 30. Decembar 2021 08:40 Категорија: Новости

У петак 24. децембра ученици СШ "Свети Ахилије", у пратњи предметних наставника: Јелене Коризме, Славке Петровић, Наде Стевановић и Сање Софијанић, посетили су храм Светог Саве и Музеј савремене уметности у Београду. Имали су прилику да виде изложбу Владимира Величковића, уметника чије је присуство незабиолазно на домаћој и европској уметничкој сцени. Кроз десет тематско-проблемских целина обухваћен је сложен уметнички опус Величковића.
"Оно што се на мојим сликама види је све што је човек у стању да уради истом том човеку." (Величковић)
Ученици носе позитивне утиске, а свакако и нова, корисна сазнања.

Зимски распуст

Датум: 28. Decembar 2021 10:02 Категорија: Обавештења

Oдељењска већа

Датум: 24. Decembar 2021 13:24 Категорија: Обавештења

Скраћени часови

Датум: 24. Decembar 2021 12:55 Категорија: Обавештења

Наставничко веће

Датум: 24. Decembar 2021 12:31 Категорија: Обавештења

Светосавски конкурс

Датум: 11. Decembar 2021 09:22 Категорија: Обавештења

РАСПОРЕД ЧАСОВА ЗА ДЕЦЕМБАР

Датум: 10. Decembar 2021 11:15 Категорија: Обавештења

Одељењски распоред часова - децембар

Наставнички распоред часова - децембар

Збирни распоред часова - децембар

Посета позоришту

Датум: 10. Decembar 2021 11:10 Категорија: Новости

У уторак 30. 11. 2021. год. ученици из пет гимназијских одељења наше школе,  у пратњи својих професора српског језика и књижевности као и разредних старешина, посетили су  Народно позориште у Ужицу. Присуствовали су извођењу комедије  D  Pig   у режији Бранка Поповића, а која представља адаптацију три Нушићеве једночинке  – Свиња, Дугме, Кијавица.
        То је била прилика  да се учионица замени  другачијим амбијентом,  да се нешто ново научи  и да се потврде и покажу на делу  оне чувене Шекспирове речи у којима се истиче:  „Циљ глуме јесте да буде огледало природе, да  врлини покаже њено рођено лице, пороку његову рођену слику, а самом времену и бићу света његов  лик и отисак.“
        Глумци су награђени  пажњом и дугим аплаузом, а вече је протекло у  ведром  духу и пријатној атмосфери.  Надамо се да ће овакви и слични сусрети са културом  постати  учесталији.

Tи још верујеш у речи

Датум: 10. Decembar 2021 11:04 Категорија: Достигнућа

У збирци песама омладинског удружења Либервил - "Ти још верујеш у речи" нашли су се стихови нашег ученика Влатка Цветића и наше библиотекарке Ане Кратовац.
Ово је први пут да су Влаткове песме уврштене у неком од зборника, што му, надамо се, отвара врата и за даље песничке подухвате.
Збирку ћете ускоро моћи да изнајмите и у школској библиотеци.

1. децембар

Датум: 10. Decembar 2021 10:57 Категорија: Новости

Поводом Светског дана борбе против сиде, ученица наше школе, Сара Симеуновић, одржала је предавање ученицима прве године гимназије и економске струке.
Ученици су имали прилику да дебатују о стигматизацији и дискриминацији особа које живе са ХИВ-ом, као и да у краткој анкети провере своје знање о сиди и ХИВ-у.
Поред предавања, Сара Симеуновић и Михаило Поповић, у сарадњи са наставницом биологије Славицом Ђукић Радојевић, израдили су презентацију на ову тему.