Oбавештење

Датум: 13. Februar 2024 11:16 Категорија: Обавештења

РАСПОРЕД ЧАСОВА - РАДНЕ СУБОТЕ

Датум: 08. Februar 2024 09:33 Категорија: Обавештења

Одељењски распоред часова - радне суботе

Збирни распоред часова - радне суботе

Oбавештење о радним суботама

Датум: 05. Februar 2024 12:10 Категорија: Обавештења

СЛАВА ЉУБАВИ

Датум: 02. Februar 2024 11:57 Категорија: Новости

У следећем видеу можете послушати ауторску песму Немање Ђођевића, ученика четвртог разреда гимназије, која је првонаграђена на Светосавском конкурсу.

Слику за насловну страну видеа осликала је Невена Недељковић, ученица трећег разреда гимназије.

Видео је израђен уз подршку Библиотечке секције и наставника српског језика и књижевности.

Без имало претеривања Немањину поезију можемо упоредити са Тагорином и са великом Соломоновом "Песмом над песмама", а Невенин сликарски таленат право је залтно зрно.

Дајмо подстерка нашим младим уметницима да разгранају своје версе и ноте, да осликају ону будућност где припадају и где лете!

Савиндан 2023/2024.

Датум: 31. Januar 2024 09:10 Категорија: Новости

И ове године у нашој школи свечано је прослављен Савиндан. Гимназијско одељење матураната (IV3), заједно са својим разредним старешином Надом Стевановић, било је домаћин славе.
После освећења славског колача и поздравних речи директора, уследило је извођење химне уз пропратни програм који је приредила проф. српског језика и књижевности Славка Петровић са одабраним ученицима четвртог и трећег разреда гимназије. Улогу водитеља преузели су матуранти – Ђурђина Миливојевић, Ања Николић, Стефан Антовић, као и ученице трећег разреда Маша Вуковић и Ленка Бошњаковић.
Подсетили смо се кога славимо и зашто га славимо, шта нам ваља чинити како бисмо се и даље звали потомцима Светога Саве, како се треба односити према наслеђу, култури и језику. Прочитана је песма „Слава љубави“ која је представљала окосницу програма, а коју је написао наш ученик четвртог разреда гимназије Немања Ђорђевић.
Уследило је уручење награда у виду ваучера ученицима који су учествовали на Савинданском конкурсу на тему ,,Исечак из школског живота“.
У категорији израде видео-записа, тј. краћег филма, додељене су три награде за рад у групи. Добитници су: Ђурђина Миливојевић и Огњен Луковић из четвртог разреда гимназије; Невена Недељковић, Јана Мојсиловић и Ленка Бошњаковић из трећег разреда; Александра Симеуновић и Николина Радовановић , такође из трећег разреда гимназије.
У категорији најбоље приче , под називом ,,Паника“ награду је добила Тамара Поклопић, ученица трећег разреда гимназије.
Награда је додељена и нашем матуранту Немањи Ђорђевићу за оригиналну песму која је снагом речи и мелодијом која извире из таквог склопа, дубоко тронула сваког од присутних и лепотом подсетила на чувену библијску Песму над песмама.

(део из Немањине песме) :

….Уколико те хиљаде воле, међу њима сам.
Ако те само једна особа воли, тај сам,
а ако нема ко да те воли, знај да мене нема…

Славски колач за наредну годину преузели су ученици гимназије, садашње одељење III3 са раз. старешином Славком Петровић.

Видимо се следеће године!

Промоција Факултета безбедности

Датум: 30. Januar 2024 09:59 Категорија: Обавештења

У понедељак 29.01.2024. године, Ана Радовановић, бивша ученица наше школе, а сада мастер студент и сарадник у настави Факултета безбедности Универзитета у Београду, одржала је промоцију свог факултета. Ученици трећег и четвртог разреда гимназије и економске струке имали су прилику да се информишу о студијским програмима, о пријемном испиту и упису на факултет, терминима припремне наставе и могућностима запослења након завршеног факултета. Увек нам је част и задовољство да угостимо наше бивше ученике!

Наставничко веће

Датум: 25. Januar 2024 11:30 Категорија: Обавештења

Позив на школску славу

Датум: 25. Januar 2024 10:07 Категорија: Обавештења

Распоред испита у јануарском року

Датум: 23. Januar 2024 11:33 Категорија: Испити

Распоред полагања ванредних испита у јануарском испитном року

Обавештење

Датум: 17. Januar 2024 15:55 Категорија: Обавештења

Пријаве за полагање ванредних испита у јануарском испитном року примаће се 18. јануара 2024. године. Од 8 до 13 часова у школској библиотеци. Распоред полагања испита биће објављен након истека рока за примање испитних пријава.