Април 2020

Достигнућа

TАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ

Датум: 26. Februar 2020 08:22 Категорија: Достигнућа

У недељу 23.02.2020. године у нашој школи одржано је Општинско такмичење из историје.
Извештај организатора и резултате такмичења можете видети овде.

О нашем матуранту пише Просветни преглед

Датум: 10. Jun 2019 12:48 Категорија: Достигнућа

Лист "Просветни преглед" објавио је чланак о нашем матуранту Димитрију Поповићу који је недавно издао збирку песама "Љубав и обест човечја". Честитамо младом песнику и желимо му много успеха у будућем школовању и раду!

Друго место на Радничким играма

Датум: 03. Jun 2019 10:28 Категорија: Достигнућа

Током маја и јуна у Спортској хали у Ариљу одржан је 8. по реду меморијални раднички турнир „Нешо Пећинар“ у организацији Општег удружења предузетника општине Ариље.

Баскет екипа Средње школе „Свети Ахилије“ ове године освојила је друго место на турниру. У полуфиналу, одржаном 31. маја, победили су екипу ОШ „Јездимир Трипковић“ Латвица а у финалу, одржаном 02. јуна изгубили су од екипе „Јасмил“.
Баскет екипу наше школе сачињавали су:
Милун Вукотић, наставник економске групе предмета
Горан Софијанић, наставник математике
Марко Маслар, наставник физичког васпитања
Дарко Зимоњић, домар

Све честитке за наше колеге!

Међународни сајам виртуелних предузећа

Датум: 29. Maj 2019 09:19 Категорија: Достигнућа

У периоду од 17. до 19. априла одржан је Међународни сајам виртуелних предузећа у Бугарској. Реч је о веома престижном такмичењу, јер награђени могу остварити право на стипендију. Нашу школу представљале су ученице IV-2: Лазовић Јана, Чекеревац Бојана, Симеуновић Тамара, Цветић Милица и Цвијовић Ана са својим професоркама Јојић Катом и Миливојевић Видом. Наше ученице такмичиле су се у конкуренцији са још 120 предузећа, њихово предузеће "Dalila Cosmetic" није прошло незапажено. Девојке су уложиле максималан труд и показале своја знања и вештине из области предузетништва. Током првог дана такмичења ученица Цвијовић Ана освојила је прво место на "Global Enterprise Challenge" и тим пласманом остварила право на стипендију Бугарског универзитета. Поред тога што су се наше представнице стекле нова искуства, упознале су се и са чарима града Пловдива, као и са многим вршњацима из различитих држава.

Наш матурант објавио збирку поезије

Датум: 27. Maj 2019 11:13 Категорија: Достигнућа

Један младић од свега 19 година напунио је синоћ биоскопску салу и држао пажњу публике више од сат и по времена. Промоцијом своје збирке поезије "Љубав и обест чивечја" кроз разговор са свима у публици показао је колико љубав мора бити изнад обести и како ће нас она све нахранити, учинити можда не изванредним песницима или мајсторима неког другог заната, али да хоће великим људима, светионицима и спаситељима човечанства.

Стубови културе града.

Датум: 24. Maj 2019 12:02 Категорија: Достигнућа

Чланак о раду наше школе изашао у Просветном прегледу. Комплетан садржај чланка прочитајте у наставку.

Willkommen такмичење у Ариљу

Датум: 21. Maj 2019 08:17 Категорија: Достигнућа

У суботу, 18. маја2019. наша школа је била сарадник и партнер на такмичењу из страних језика у оквиру пројекта „Знањем кроз Европу“.

XXIV регинално такмичење електротехничких школа

Датум: 20. Maj 2019 08:27 Категорија: Достигнућа

У суботу 11. маја  у Техничкој школи "Милета Николић" у Арађеловцу одржано је XXIV регинално такмичење  електротехничких школа. Ученик другог разреда Љубомир Поповић представљао је нашу школу из предмета Основе електротехнике.

Књижевна олимпијада

Датум: 14. Maj 2019 08:58 Категорија: Достигнућа

Ученица гимназијског одељења II-3, Милица Поклопић, освојила је свих двадесет бодова на тесту знања у оквиру Књижевне олимпијаде и тиме је рангирана на прво место у конкуренцији од 137 младих познавалаца књижевности, ученика другог разреда из читаве Србије.

Републичко такмичење из историје

Датум: 13. Maj 2019 09:40 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење средњих стручних школа и гимназија из историје одржано је 11. маја 2019. године у Средњој економској школи у Нишу. Учествовало је 198. ученика са територије републике. У категорији првог разреда гимназије такмичио се 41. ученик, а међу њима је и наша школа „Свети Ахилије“ имала  једног такмичара. Ученица Магдалена Ђукић (ментор: Невена Матовић) освојила је 24. поена од минималних 30. и тиме остварила значајан успех.