Достигнућа

Пласман на Окружно такмичење из историје

Датум: 23. Mart 2024 17:40 Категорија: Достигнућа

У нашој школи одржано је Општинско такмичење из историје, у суботу 23. марта, на којем је учествовало, чак, 17 ученика.
Пласман на Окружно такмичење у Ужицу остварили су Димитријевић Милица (IV година гимназије, 25/30 бодова) и Радосављевић Дејан (III година смера електротехничар енергетике, 38/48 бодова). Честитамо и пуно среће у наставку такмичења.

Остали резултати:
Све четири године гимназије, смерови модног кројача, механичара моторних возила и електротехничара енергетике, су имали представнике на такмичењу.
Запажене резултате остварили су и Димитријевић Мирко (17/30) и Јовановић Марија (16/30).

Организатор такмичења: Друштво историчара Србије ,,Стојан Новаковић"
Ментор: Душко Богићевић, предметни професор историје

Прочитај

Други на округу

Датум: 22. Mart 2024 12:33 Категорија: Достигнућа

На Окружном првенству из рукомета које се одржало у спортској хали у Ариљу женска и мушка екипа СШ "Свети Ахилије" Ариље заузела је друго место.
То је одличан резултат, посебно за девојке које су у полуфиналу добиле Гимназију из Пожеге, потврђује ментор спортских екипа и наставник физичког васпитања — Ранко Давидовић.

Прочитај

Окружно такмичее у баскету и кошарци

Датум: 21. Decembar 2023 09:33 Категорија: Достигнућа

У среду, 20. децембра, у Спортској хали у Ариљу одржано је окружно такмичење у баскету и кошарци за ученике и ученице средњих школа са територије Златиборског округа. Организатор такмичења била је наша школа, а учешће је узело око 130 ученика и ученица

2. Место Средња школа Свети Ахилије

Свим екипама, такмичарима и професорима се захваљујемо на учешћу, а првопласираним екипама честитамо на пласману на Републичко такмичење у баскету и кошарци!

Прочитај

Окружно такмичење из Стрељаштва

Датум: 26. Oktobar 2023 09:41 Категорија: Достигнућа

На Окружном првенству из Стрељаштва које је одржано у Пољоприврефној школи у Пожеги, женска екипа наше школе у саставу: Наташа Брајковић, Александра Симеуновић и Нађа Јовичић су освојиле ТРЕЋЕ МЕСТО.  Дечаци у саставу: Ђорђе Каљевић, Вељко Симеуновић и Драган Исаиловић су освојили ДРУГО МЕСТО. У појединачној конкуренцији Ђорђе Каљевић је остварио пласман на РЕПУБЛИЧКО ПРВЕНСТВО.
Све честитке ученицима.

Прочитај

Прва три места нама у руке

Датум: 06. Oktobar 2023 08:30 Категорија: Достигнућа

Тo је био дан за победнике! Средња школа "Свети Ахилије" Ариље освојила је ПРВО, ДРУГО И ТРЕЋЕ МЕСТО на такмичењу регионалног нивоа Пословни изазов, које је 4. октобра одржано у Чачку.

Узели смо учешће са 4 ученика (Николина Недељковић, Тамара Милијановић и Анђела Ђорђевић - 4. разред и Јована Дмитровић - 3. разред образовног профила финансијски администратор), а освојили сва 3 прва места. Један од главних одговорних за ове успехе, поред изванредно талентованих и мотивисаних ученика јесте и њихов ментор – наставник економске групе предмета – Милун Вукотић

Реч је о такмичењу које има за циљ да ученицима пружи увид у савремени начин пословања и мотивише их да размишљају проактивно и своје идеје спроведу у дело.

Сви учесници подељени су у 22 тима од по 5 ученика, а задатак им је био да осмисле и представе производ или услугу и сачине бизнис план на тему Како мотивисати младу особу да остане у месту свог рођења?

Првонаграђени тим, чији је члан била наша Јована Дмитровић, осмислио је Министарство "Млади за младе" које би поседовало апликацију за повезивање незапослених младих и послодаваца. Покривали би неколико градова Србије са акцентом на оживљавању мањих средина оснивањем Клуба читалаца, клуба обожавалаца музике и сл. Циљ би био задовољење потреба младих, њихово повезивање и проналажење запослења.

Друго место припало је тиму чији је део била Анђела Ђорђевић, а тим Николине Недељковић заузео је треће место

Ученице су се пласирале на Републичко такмичење које ће се у јануару 2024. године одржати у Београду.

Ови успеси доказ су колико имамо изванредне наставнике и додатна су мотивација младима да остану у месту свог рођења. Поносимо се нашом школом, наставницима и ученицима!

Прочитај

Наш књижевни јунак

Датум: 03. Maj 2023 13:16 Категорија: Достигнућа

Милица Митровић, ученица првог разреда гимназије (ментор: Јелена Коризма) освојила је прво место на Републичком такмичењу из књижевности, које је одржано 30. априла у Карловачкој гимназији. Ово је изузетан успех и самим тим што је Милици ово први пут да се такмичи. Нек се успеси и даље нижу! Браво за Милицу и њену наставницу књижевности!

Прочитај

Други у Републици

Датум: 03. Maj 2023 13:07 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу из физике које је одржано у Гимназији "Бора Станковић" у Врању, у гама категорији учешће је узело два наша ученика - Андрија Деспотовић, први разред гимназије и Данило Пилчевић, четврти разред гимназије (ментор: Нада Гајић).
Данило је освојио друго место.
Поносимо се  њиме и искрено му честитамо!
Андрија је солидно урадио тест, и сам пласман на Републичко такмичење велики је успех, а за њега текмичења тек следе.

Прочитај

Окружно такмичење из историје

Датум: 04. April 2023 21:36 Категорија: Достигнућа

ПЛАСМАН НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ!
Окружно такмичење из историје одржано је у Ужицу 2. априла у Техничкој школи "Радоје Љубичић". Представник СШ "Свети Ахилије" била је Милица Димитријевић, ученица трећег разреда гимназије.
Милица је заузела друго место са чак 28 од 30 бодова. На овај начин пласирала се на републички ранг такмичења. Честитамо Милици и ментору Душку Богићевићу и желимо пуно среће 20. маја на Републичком такмичењу.

Прочитај

Изложба ученичких радова

Датум: 04. April 2023 13:37 Категорија: Достигнућа

У петак - 31. марта у Средњој школи ,,Свети Ахилије" у Ариљу одржано је школско такмичење из Изложбе ученичких радова.
Чланови жирија,међу којима су поред наших била и два професора са Високе текстилне школе за дизајн,технологију и менаџмент из Београда обзиром на дизајн и квалитет изложених радова, нису имали нимало лак посао.
прво место (пласман на Републичко такмичење) освојили су ученици III5 Лазар Цветић и Ђорђе Радојичић са колекцијом ,,Good Man"- ментор проф.практичне наставе Марко Босић.
Друго место освојиле су ученице III5 Новитовић Валентина, Стефановић Анђела и Чакаревић Валентина са колекцијом ,,Teenager"-ментор Марко Босић.
Треће место освојиле су ученице Вујовић Ивана III5Митровић Јеленa I5, са колекцијом ,,Business Women" (,,Пословна жена") - ментор Марко Босић.

Прочитај

Датум: 03. April 2023 09:26 Категорија: Достигнућа

У суботу - 1. априла у Ужицу је одржано Окружно такмичење из српског језика и језичке културе. Наша ученица Милица Митровић, први разред гимназије, ментор - Јелена Коризма, освојила је  друго место.