Достигнућа

Европски пасош предузетничких вештина

Датум: 26. Septembar 2016 09:13 Категорија: Достигнућа

У петак, 23. септембра 2016. године у Средњој школи "Свети Ахилије" Ариље, одржан је испит за Пасош предузетничких вештина. Ово је европски процес сертификације предузетничког образовања ученика средњих школа, којим се стиче међународно признат сертификат.

Матуранти 1997.

Датум: 21. Jun 2016 11:01 Категорија: Достигнућа

У петак, 17. јуна испратили смо још једну генерацију матураната.

Плантагенет - шампиони

Датум: 21. Maj 2016 00:46 Категорија: Достигнућа

Ученичка компанија „Плантагенет” из Средње школе „Свети Ахилије“ у Ариљу освојила је прво место на Националном такмичењу најбољих ученичких компанија одржаном  у Београду у понедељак 16.  и  уторак 17. маја. Ови ученици се у оквиру своје компаније баве производњом еколошких комплета за органско узгајање зачинског биља и чајева кућним условима.

Успех на "Књижевној олимпијади"

Датум: 17. Maj 2016 08:21 Категорија: Достигнућа

Марија Јовановић и Александра Савић, ученице другог и првог разреда гимназије наше школе, осветлале су нам образ на републичком нивоу такмичења из српског језика и књижевности Књижевна олимпијада, одржаном у суботу 14. маја 2016. године у Сремским Карловцима.

Са по 18 од могућих 20 поена, оне су упркос изразито јакој конкуренцији нашој школи донеле две дипломе - и то Марија за друго, а Александра за треће место.
Велику заслугу за овако добар постигнути резултат поред њих самих имају и њихове предметне наставнице Јелена Коризма и Славка Петровић.
Све честитке ученицама и њиховим менторкама!

Друго место за нашу школуна Сајму виртуелних предузећа

Датум: 09. Maj 2016 13:32 Категорија: Достигнућа

Сајам виртуелних предузећа одржан је у Дому културе у Чачку у уторак 26. априла 2016. године. На сајму су учествовала следећа виртуелна предузећа: Tom&Jerry (Економска школа Чачак), Cookie (Економска школа Чачак), АС Спорт (Економско-трговинска школа Пријепоље), Сафир (Економска школа Чачак), АДО Будућност (Економска школа Чачак), Honey story company (Средња школа „Свети Ахилије“ Ариље), VisualX (Економска школа Чачак), Teaera (Економска школа Ужице), Cherry (Економска школа Чачак), Дионис (Економска школа Чачак), Колачко (Економска школа Чачак), Еко банка (Економска школа Чачак), Канафа (Економска школа Ваљево), Montebella (Економско-трговачка школа „Књаз Милош“ Горњи Милановац), Брашњава дружина (Економска школа Чачак).

Окружно такмичење из биологије

Датум: 11. April 2016 13:44 Категорија: Достигнућа

У недељу, 10. априла у СШ "Свети Ахилије" Ариље одржано је окружно такмичење из биологије. Поред наше школе учешће су узеле Ужичка, Прибојска и Пријепољска гимназија, гимназија "Пиво Караматијевић" и гимназија "Јосиф Паничић" из Нове Вароши, гимназија "Јездимир Ловић" из Сјенице, гимназија "Свети Сава" из Пожеге, и Медицинска школа из Ужица.
Коначну ранг листу можете погледати овде.
Честитамо свим учесницима, а онима који су се пласирали даље желимо много среће на наредном нивоу такмичења!

Први

Датум: 03. April 2016 20:33 Категорија: Достигнућа

Ученичка компанија „Плантагенет” из Средње школе „Свети Ахилије“ у Ариљу освојила је прво место на Регионалном такмичењу ученичких компанија југозападне и централне Србије одржаном 30. марта у Крагујевцу у конкуренцији 32 компаније. Ови средњошколци се у оквиру своје компаније баве израдом еколошких комплета за органско узгајање зачинског биља и чајева у кућним условима.
Заједно са победницима остала три регионална такмичења (југоисточна Србија, Војводина и Београд), ови ученици ће се у Београду 15,16 и 17. маја борити за титулу националног победника и представника Србије на европском такмичењу најбољих ученичких компанија које ће бити одржано у јулу ове године у Швајцарској.

Општинско такмичење из историје

Датум: 23. Mart 2016 10:25 Категорија: Достигнућа

У СШ "Свети Ахилије" Ариље дана 20.03.2016. године одржано је општинско такмичење из историје. Учествовало је четрнаест ученика: из првог разреда шест, другог разреда четири, трећег разреда два и из четвртог разреда два ученика. Шест ученика пласирало се на окружно такмичење из историје - четири ученика из првог разреда и два ученика из трећег разреда.

Окружно такмичење у рукомету

Датум: 14. Mart 2016 12:25 Категорија: Достигнућа

У среду, 9. марта у спортској хали Ариље одржано је окружно такмичење у рукомету за ученике средњих школа. Поред наше школе у текмичењу су учешће узеле екипе из Машинско-електротехничке школе из Прибоја, Тахничка и Медицинска школа Ужице, Гимназија и Економско-трговинска школа из Пријепоља и Техничка школа Пожега.

Књижевна олимпијада

Датум: 14. Mart 2016 08:21 Категорија: Достигнућа

У суботу, 12. марта 2016. године у СШ "Свети Ахилије" Ариље одржана је Књижевна олимпијада на општинском нивоу.  Олимпијада је трајала од 10.00 до 11.30 часова. Од 22 учесника на окружни ниво такмичења пласирала су се 4 ученика: Сања Миркић (наставник Славка Петровић), Сузана Николић (наставник Јелена Коризма), Милица Поповић (наставник Весна Аћимовић) и Давид Ивановић (наставник Славка Петровић).
Честитамо победницима и желимо им много успеха на наредним нивоима такмичења!