"Дан Отворених врата" у СШ "Свети Ахилије" Ариље

Датум: 04. Maj 2016 22:56 Категорија: Новости

Ученици наше школе поново су нас учинили поносним показујући своје знање млађим генерацијама. Њихов циљ је био да садашње осмаке, а будуће средњошколце упознају са оним што их чека ако се након завршене основне школе одлуче за нашу.

Недеља књиге

Датум: 26. April 2016 09:58 Категорија: Новости

Током претходне недеље, од 18. до 22. априла 2016. године, у СШ „Свети Ахилије“ Ариље реализоване су бројне активности у славу међународног празника књиге који се 23. априла у свету обележава од 1995. године.

Радна субота

Датум: 15. April 2016 14:03 Категорија: За ученике

Субота, 16. април 2016. године је наставни дан, према распореду од понедељка - 25. априла 2016. године.
Настава је обавезна за све разреде.
Часови су скраћени на 30 минута.
Прва смена почиње у 7:00ч, а друга у 11:55ч.
Овај наставни дан организује се због реализације Дана отворених врата 25. априла 2016. године.

Господин Паприка

Датум: 12. April 2016 14:16 Категорија: Новости

У среду, 6. априла Библиотечка секција још једном је напунила биоскопску салу коју је овог пута потресла и лавина смеха.

Окружно такмичење из биологије

Датум: 11. April 2016 13:44 Категорија: Достигнућа

У недељу, 10. априла у СШ "Свети Ахилије" Ариље одржано је окружно такмичење из биологије. Поред наше школе учешће су узеле Ужичка, Прибојска и Пријепољска гимназија, гимназија "Пиво Караматијевић" и гимназија "Јосиф Паничић" из Нове Вароши, гимназија "Јездимир Ловић" из Сјенице, гимназија "Свети Сава" из Пожеге, и Медицинска школа из Ужица.
Коначну ранг листу можете погледати овде.
Честитамо свим учесницима, а онима који су се пласирали даље желимо много среће на наредном нивоу такмичења!

Распоред полагања испита у априлском испитном року

Датум: 08. April 2016 13:02 Категорија: Испити

Распоред полагања испита за ванредне ученике у априлском испитном року преузмите овде.

Први

Датум: 03. April 2016 20:33 Категорија: Достигнућа

Ученичка компанија „Плантагенет” из Средње школе „Свети Ахилије“ у Ариљу освојила је прво место на Регионалном такмичењу ученичких компанија југозападне и централне Србије одржаном 30. марта у Крагујевцу у конкуренцији 32 компаније. Ови средњошколци се у оквиру своје компаније баве израдом еколошких комплета за органско узгајање зачинског биља и чајева у кућним условима.
Заједно са победницима остала три регионална такмичења (југоисточна Србија, Војводина и Београд), ови ученици ће се у Београду 15,16 и 17. маја борити за титулу националног победника и представника Србије на европском такмичењу најбољих ученичких компанија које ће бити одржано у јулу ове године у Швајцарској.

Априлски рок

Датум: 02. April 2016 10:10 Категорија: Испити

Пријаве за полагање ванредних испита у априлском испитном року примаће се од 1. до 7. априла 2016. године

од до 14 часова у школској библиотеци.

Распоред полагања испита биће објављен након истека рока за примање испитних пријава.

Општинско такмичење из историје

Датум: 23. Mart 2016 10:25 Категорија: Достигнућа

У СШ "Свети Ахилије" Ариље дана 20.03.2016. године одржано је општинско такмичење из историје. Учествовало је четрнаест ученика: из првог разреда шест, другог разреда четири, трећег разреда два и из четвртог разреда два ученика. Шест ученика пласирало се на окружно такмичење из историје - четири ученика из првог разреда и два ученика из трећег разреда.

Окружно такмичење у рукомету

Датум: 14. Mart 2016 12:25 Категорија: Достигнућа

У среду, 9. марта у спортској хали Ариље одржано је окружно такмичење у рукомету за ученике средњих школа. Поред наше школе у текмичењу су учешће узеле екипе из Машинско-електротехничке школе из Прибоја, Тахничка и Медицинска школа Ужице, Гимназија и Економско-трговинска школа из Пријепоља и Техничка школа Пожега.