Седма седница Наставничког већа

Датум: 14. Februar 2018 17:08 Категорија: За запослене

У понедељак, 19. фебруара са почетком у 1945 часова одржаће се седма седница Наставничког већа

ИТЛЗП

Датум: 04. Februar 2018 15:17 Категорија: Новости

Ученички парламент Средње школе „Свети Ахилије“ Ариље је 30.01.2018.године у Спортској хали у Ариљу организовао хуманитарну акцију „И твоје лице звучи познато“. Акција је била намењена прикупљању помоћи за вршњаке и суграђане у тешкој материјалној ситуацији. Догађају је присуствовало преко 900 грађана а прикупљено је  230.680 динара.

Обавештење

Датум: 01. Februar 2018 20:32 Категорија: За ученике

Почела је исплата ученичких стипендија.
Примаоци стипендија новац могу подићи у рачуноводству
у петак, 2. фебруара од 1000 до 1400.

Општинско такмичење из математике

Датум: 16. Januar 2018 21:08 Категорија: Достигнућа

У суботу, 13. 01. 2018. године у СШ „Свети Ахилије“ одржано је општинско такмичење из математике зе ученике средње школе. На такмичењу је учествовало укупно 8 ученика, 3 ученика првог и 5 ученика трећег разреда гимназије.
Учесници текмичења:

1. Милица Поклопић, 1. разред
  2. Ђорђе Савић, 1. разред
  3. Маја Савић, 1. разред
  4. Исидора Софијанић, 3. разред
  5. Сузана Николић, 3. разред
  6. Милинко Шапоњић, 3. разред
  7. Иван Јовановић, 3. разред
  8. Димитрије Поповић, 3. разред
Организатори такмичења и прегледачи радова су наставници математике Борка Бркић, Стојна Матовић и Горан Софијанић.
Пласман на окружно такмичење остварили су следећи ученици:

1. Ђорђе Савић, 1. разред, наставница Борка Бркић                             70 бодова
  2. Исидора Софијанић, 3. разред, наставник Горан Софијанић,          100 бодова
  3. Сузана Николић, 3. разред, наставник Горан Софијанић,                   86 бодова
  4. Милинко Шапоњић, 3. разред, наставник Горан Софијанић,              80 бодова

Распоред полагања испита у јануарском испитном року

Датум: 15. Januar 2018 16:48 Категорија: Испити

Јануарски испитни рок

Датум: 05. Januar 2018 09:39 Категорија: Испити

Пријаве за полагање испита у јануарском испитном року примаће се од 10. до 12. јануара у периоду од 9:00 до 13:00 часова у просторији старог рачуноводства. Распоред полагања испита биће истакнут након истека рока за пријем испитних пријава.

Срећни празници

Датум: 31. Decembar 2017 19:23 Категорија: Новости

Радионица "Пирамида од књига"

Датум: 27. Decembar 2017 08:42 Категорија: Новости

Наша библиотека и ове године обележила је новогодишње и божићне празнике једним необичним дрвцетом од књига. У празничном полету учествовали су чланови Библиотечке секције: Андријана Милићевић и Милан Рајковић, заједно са одељењем првог разреда из подручја рада машинство које се укључило у овај догађај захваљујући сарадњи библиотекарке и наставнице српског језика Весне Аћимовић.
Док су китили необично божићно дрвце, ученици су разговарали са библиотекарком и наставницом о обичајима приликом прославе Божића и Нове године код нас и у свету, а затим су учили традиционалну каталонску божићну песму - Кага тијо. Сви који желе могу да посете кабинет број шест и уживо виде новогодишњу пирамиду од књига, и можда оставе неки украс или поруку неком драгом.

Витезови од Списатељског пера 2

Датум: 20. Decembar 2017 13:50 Категорија: Новости

Стигао је други број Витезова. Сазнајте какве су успехе у протеклом периоду постигли наши средњошколци, упознајте музичке таленте школе и читајте прелепе лирске ноте ученика - младих песника.

Слободна зона Јуниор

Датум: 20. Decembar 2017 10:53 Категорија: Достигнућа

У суботу, 16. децембра у културном центру Реџ организовано је јавно вођење кроз Крос медија изложба Ученичких радова Слободна зона Јуниор, где су истакнути најзанимљивији ученички радови. Око пет стотина средњошколаца из десет места у Србији је током новембра месеца имало прилику да у оквиру путујућег школског биоскопа гледа ангажоване филмове и учествује у радионицама медијске писмености, где с под стручним вођством коаутора програма били охрабрени да пронађу креативан начин у медијском облику изразе себе и свет који их окружује. Нашу школу представио је трочлани тим у саставу: Милица Пајовић, Јана Ускоковић и Жарко Цветић.