Распоред полагања испита у априлском испитном року

Датум: 17. April 2018 11:18 Категорија: Испити

Школско такмичење - текстилство

Датум: 04. April 2018 15:38 Категорија: Достигнућа

У периоду од 2.  до 26. марта одржана су школска такмичења из групе текстилних предмета.

Окружно такмичење из биологије

Датум: 04. April 2018 15:11 Категорија: Достигнућа

У недељу, 25. марта на окружном такмичењу из биологије одржаном у Пријепољској гимназији наши сјајни биолози Ђорђе Савић, ученик првог разреда гимназије и Милица Јовичић, ученица трећег разреда гимназије, пласирали су се на Републичко такмичење освојивши прва места са изванредних 94, односно 97 бодова. Успех су постигли уз велики труд и рад, стручно вођени упутима своје предметне наставнице Славице Ђукић Радојевић. Желимо им да постигну завидне резултате и на наредном нивоу такмичења!
Неизоставимо да споменемо и вредну и посвећену Јовану Савчић, ученицу другог разреда гимназије (ментор: Наташа Митровић) која је освојила треће место са солидних 88 бодова, али се није пласирала даље. Честитамо и њој!

Гимнастика - Републичко такмичење

Датум: 29. Mart 2018 08:43 Категорија: Достигнућа

У уторак, 27.марта у Пироту је одржано Републичко такмичење у спортској гимнастици. Нашу школу представљала је екипа у саставу - Милан Гавриловић и браћа - Дарко и Марко Радуловић. Екипа није заузела једно од прва три места. У појединачној конкуренцији се такмичио Дарко, и од максималних 100 бодова, освојио одличних 96,75 и заузео 12. место од 25 учесника, што најбоље говори о квалитету и конкуренцији на такмичењу

Витезови од Списатељског пера 3

Датум: 21. Mart 2018 22:22 Категорија: Новости

За листање часописа кликните овде.
За читање у пдф-у кликните на фотографију испод.

Недеља дигиталних вештина

Датум: 18. Mart 2018 22:05 Категорија: Новости

Недеља дигиталних вештина ове године у целој Европи усмерена је на:

• Изградњу поверења у технологију кроз развој критичког мишљења и медијске писмености (укључујући и свест о постојању лажних вести, говора мржње и злоупотребе друштвених медија и заштита од тога).

• Коришћење приступа целоживотног учења у унапређењу дигиталних вештина у економији која се константно мења и све више се заснива на дигиталним технологијама.

Извештај са школског такмичења из биологије

Датум: 18. Mart 2018 21:58 Категорија: Достигнућа

Школско такмичење из биологије је одржано 23. 2. 2018.године. На такмичењу су учествовали следећи ученици:

1. Ђорђе Савић, 1. разред

2. Кристина Стевановић, 2. разред

3. Јована Савчић, 2. разред

4. Александар Ђајић, 2. разред

5. Јована Рогоњић, 2. разред

6. Милица Јовичић, 3. разред

7. Александра Савић, 3. разред

8. Јована Новитовић, 3. разред

9. Софија Ђајић, 4. разред

10. Ивана Ђукић, 4. разред

11. Марко  Радуловић, 4. разред

12. Анђела Рогоњић, 4. разред

Окружно такмичење - гимнастика

Датум: 27. Februar 2018 23:08 Категорија: Достигнућа

У четвртак, 22. фебруара у Ужицу је одржано окружно такмичење у спортској гимнастици. Наши златни момци: Марко и Дарко Радуловић и Милан Гавриловић екипно су били ненадмашни, а Дарко Радуловић освојио је прво место и у појединачној конкуренцији; док је био Марко други. За своје успехе највише дугују свом ментору, младом и посвећеном наставнику физичког васпитања - Бранку Гавриловићу. Све честитке за успешне гимнастичаре и њиховог ментора!

Библиотека СШ "Свети Ахилије" Ариље обележила Међународни дан матерњег језика

Датум: 23. Februar 2018 09:54 Категорија: Новости

Међународни дан матерњег језика у СШ "Свети Ахилије" Ариље обележен је презентацијом "Десет завичајних књижевника" у организацији библиотеке и Библиотечке секције наше школе. Захваљујући заједничком ангажовању  и унапређењу рада Друштва школских библиотекара овај дан прослављен је и у другим библиотекама школа Златиборског округа на сличан начин са различитом тематиком.

Четврта седница Педагошког колегијума

Датум: 14. Februar 2018 17:11 Категорија: За запослене

У понедељак, 19. фебруара 2018. године са почетком у 1300 часова одржаће се Четврта седница Педагошког колегијума