Окружно такмичење из биологије

Датум: 29. Mart 2019 10:57 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из биологије одржано је 24. марта у Медицинској школи у Ужицу.
Из наше школе учествовало је 6 ученика.

На Републичко такмичење пласирале су се две ученице: ученица четвртог разреда гимназије—Милица Јовичић, која је заузела 1. место са освојених 99 бодова и ученица трећег разреда гимназије Јована Савчић, која је заузела 3. место са освојених 85 бодова.

· Такође треба поменути и остале ученике који су били високо рангирани, али нису заузели прва три места. То су:

· Александар Ђајић III-4,
· Катарина Радојевић III-3,
· Јована Новитовић IV-3,
· Марија Божовић IV-4.

Предметни наставници—Наташа Митровић и Славица Ђукић Радојевић задовољне су постигнутим резултатима ученика на такмичењу.

Виотезови од Списатељског пера 3

Датум: 26. Mart 2019 09:56 Категорија: Новости

Изашао је трећи овогодишњи број Витезова од Списатељског пера. Уживајте у читању!

Песничко вече

Датум: 22. Mart 2019 12:21 Категорија: Новости

Средња школа “Свети Ахилије” Ариље и Народна библиотека Ариље заједнички су организовале песничко вече и на тај начин обележиле Светски дан поезије.

Обавештење

Датум: 21. Mart 2019 09:21 Категорија: За ученике

Обавештавају се корисници ученичких стипендија да треба да дођу у библиотеку да преузму своје уговоре.

Историја

Датум: 18. Mart 2019 13:35 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из историја одржано је 17. марта у нашој школи.

Рукомет

Датум: 18. Mart 2019 13:29 Категорија: Достигнућа

- СОЛИДНО ЧЕТВРТО МЕСТО -

Окружно такмичење у рукомету одржано је 12. марта у Пријепољу. Нашу школу представила је мушка екипа у следећем саставу:

Обавештење

Датум: 14. Februar 2019 16:22 Категорија: За запослене

Седница Наставничког већа планирана за уторак 19.02. одлаже се до даљњег. О новом термину седнице бићете благовремено обавештени на сајту школе и на огласној табли.

САОПШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ

Датум: 14. Februar 2019 15:07 Категорија: Обавештења

Због епидемије грипа, председник општине Ариље је донео одлуку о прекиду образовно-васпитног рада у основим и средњим школама у Ариљу.
Председник општине Ариље, Милош Недељковић, на предлог Савета за здравље, донео је одлуку о прекиду образовно- васпитног рада у основним и средњим школама на територији општине Ариље у периоду од пет (5) радних дана, од 18. фебруара до 22. фебруара 2019. због епидемије грипа. Такође се апелује на родитеље који имају децу у предшколским установама, да обрате пажњу на било који симптом грипа, да исту не доводе у предшколске установе, ради заштите остале деце и свих запослених у овим установама.

Информативна служба општине Ариље

Наши ученици признати млади писци

Датум: 04. Februar 2019 10:16 Категорија: Достигнућа

Радови чланова Новинарске секције СШ "Свети Ахилије" Ариље: Милице Поповић, Ђурђице Јовановић, Ирене Вајовић, Јоване Плазинчић, Ђорђа Савића, Николе Крајовића и Андријане Милићевић објављени су у Зборнику књижевног стваралаштва младих Србије и дијаспоре поред других 135 одабраних радова.
На конкурсу је учествовало преко 3.000  ученика из школа са подручја целе Србије и дијспоре. Ученици су регистровани код Народне библиотеке Србије као млади писци. Ово је још један значајан успех за нашу школу.
Желимо нашим младим писцима да наставе да се баве књижевним радом и постижу још веће успехе!

Савиндан

Датум: 29. Januar 2019 12:30 Категорија: Новости

Двадесет седмог јануара у нашој школи традиционално је прослављен Савиндан.