Наставничко веће

Збирни распоред часова - децембар

Посета позоришту

Датум: 10. Decembar 2021 11:10 Категорија: Новости

У уторак 30. 11. 2021. год. ученици из пет гимназијских одељења наше школе,  у пратњи својих професора српског језика и књижевности као и разредних старешина, посетили су  Народно позориште у Ужицу. Присуствовали су извођењу комедије  D  Pig   у режији Бранка Поповића, а која представља адаптацију три Нушићеве једночинке  – Свиња, Дугме, Кијавица.
        То је била прилика  да се учионица замени  другачијим амбијентом,  да се нешто ново научи  и да се потврде и покажу на делу  оне чувене Шекспирове речи у којима се истиче:  „Циљ глуме јесте да буде огледало природе, да  врлини покаже њено рођено лице, пороку његову рођену слику, а самом времену и бићу света његов  лик и отисак.“
        Глумци су награђени  пажњом и дугим аплаузом, а вече је протекло у  ведром  духу и пријатној атмосфери.  Надамо се да ће овакви и слични сусрети са културом  постати  учесталији.

Tи још верујеш у речи

Датум: 10. Decembar 2021 11:04 Категорија: Достигнућа

У збирци песама омладинског удружења Либервил - "Ти још верујеш у речи" нашли су се стихови нашег ученика Влатка Цветића и наше библиотекарке Ане Кратовац.
Ово је први пут да су Влаткове песме уврштене у неком од зборника, што му, надамо се, отвара врата и за даље песничке подухвате.
Збирку ћете ускоро моћи да изнајмите и у школској библиотеци.

1. децембар

Датум: 10. Decembar 2021 10:57 Категорија: Новости

Поводом Светског дана борбе против сиде, ученица наше школе, Сара Симеуновић, одржала је предавање ученицима прве године гимназије и економске струке.
Ученици су имали прилику да дебатују о стигматизацији и дискриминацији особа које живе са ХИВ-ом, као и да у краткој анкети провере своје знање о сиди и ХИВ-у.
Поред предавања, Сара Симеуновић и Михаило Поповић, у сарадњи са наставницом биологије Славицом Ђукић Радојевић, израдили су презентацију на ову тему.

Нови спортски успеси

Датум: 26. Novembar 2021 15:57 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из стоног тениса одржаног 26.11.2021. године у Пожеги, женска екипа наше школе, коју чине Јована Радовановић, Наташа Радовановић и Бојана Караклајић, заузела је ТРЕЋЕ место. Дечаци Иван Богдановић, Александар Ковачевић и Дарко Радовановић заузели су ЧЕТВРТО место.
Честитамо!

Распоред - новембар

Датум: 26. Novembar 2021 13:31 Категорија: Испити

ОБАВЕШТЕЊЕ

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ВАНРЕДНИХ ИСПИТА
У НОВЕМБАРСКОМ РОКУ ШКОЛСКЕ 2021/2022. ГОДИНЕ

НАЗИВ ПРЕДМЕТА (КОМИСИЈА)

ДАТУМ ВРЕМЕ
Матурски испит, 1. део
(Аћимовић, Петровић, Коризма)

29.11.2021. 10:00
Матурски испит, 2. део
(Радовић, Радичевић, Стевановић)

1.1.2021. 10:00
Матурски испит, одбрана рада
(Радовић, Радичевић, Стевановић)

3.1.2021. 10:00
Завршни испит
(Миловановић, Вилимановић, Јаковљевић)

1.1.2021. 10:00

У Ариљу                                                                                                         Директор
26.11.2021.                                                                                                      Братислав Ђорђевић

Интревју са Јеленом Јанковић

Датум: 24. Novembar 2021 12:08 Категорија: Достигнућа

Јелена Јанковић, бивша ученица наше школе, мастер социјални радник, запослена у Институту за ментално здравље, а у приватној пракси бави се психотерапијом. Како је текао њен пут до успеха прочитајте у редовима  који следе.

Такмичење из стоног тениса

Датум: 24. Novembar 2021 09:46 Категорија: Достигнућа

У нашој школи је 23.11.2021. године одржано Школско/Општинско такмичење из стоног тениса.
На Окружно такмичење у категорији дечака пласман су остварили: Александар Ковачевић III-7, Иван Богдановић IV-6 и Дарко Радовановић II-3
У категорији девојака пласман је следећи: Бојана Караклајић I-2, Јована Радовановић III-2 и Наташа Радовановић III-4.
Честитамо!