Наставничко веће

Збирни распоред часова - фебруар

Светосавски конкурс

Датум: 31. Januar 2023 11:32 Категорија: Достигнућа

Награђена мултимедијална презентација на Светосавском конкурсу на тему "Мој крај у великом свету", аутор: Андреа Милошевић

Погледајте презенатацију кликом на слику испод:

Светосавски конкурс

Датум: 31. Januar 2023 11:10 Категорија: Достигнућа

Награђена мултимедијална презентација на Светосавском конкурсу на тему "Мој крај у великом свету", аутор: Ана Ђунисијевић

Погледајте презенатацију кликом на слику испод:

Наставничко веће

Датум: 30. Januar 2023 10:07 Категорија: Обавештења

Савиндан 2023.

Датум: 30. Januar 2023 08:18 Категорија: Новости

Прослава Савиндана уприличена је и у нашој школи. Домаћини су били ученици електро струке, одељење IV6 са својим разредним старешином Душком Богићевићем.
После химне, освећења и резања славског колача, те поздравних речи дирктора школе, изведен је рецитал који је са својим ученицама Саром Зимоњић и Емилијом Иконић припремила проф. српског језика и књижевности Весна Аћимовић. У тишини и свечаном миру, у сјајној интерпретацији наших матуранткиња , одзвањале су и гађале нас речи младог књижевника Милана Ружића који позива на оданост писму, језику и наслеђу, а то је уједно Савин и мора бити и наш пут.
Уследило је уручење награда у виду ваучера ученицима који су учествовали на Светосавском конкурсу. Награђене су ученице првог разреда гимназије - Андреа Милошевић и Ана Ђунисијевић за израду најбољих мултимедијалних презентација на тему ,,Мој крај у великом свету“. У категорији оплемењивања школског простора награду је добило више ученика: Татјана Радовић III3, Тамара Поклопић II3, Софија Ђајић II3 и Исидора Симеуновић I3.
Славски колач за следећу годину преузели су ученици гимназије, одељење III3 са разредним старешином Надом Стевановић.
Са жељом да у бројнијем саставу врлине гајимо, знање градимо и слогу стварамо - идемо у сусрет следећем Савиндану.

Славка Петровић

Речи из ариљског краја

Датум: 25. Januar 2023 13:16 Категорија: Новости

Библиотечка секција у сарадњи са наставницима српског језика и књижевности спровела је пројекат прикупљања речи из ариљског краја.

На идеју су дошли ученици на једном од заједничких часова наставника српског језика и библиотекара о врстама и употреби речника. На овом часу приказан је и речник речи и израза из ариљског краја "Виђело нашег језика" нашег суграђана Петра Вучићевића, наставника српског језика у пензији. Иако је Петар уложио вишедеценијски рад у овај речник, сасвим случајно, ученици су увидели, присећајући се неких речи својих старих, и тражећи их у овом речнику, да је Петар изоставио многе од њих. Тако су дошли на идеју да у оквиру секције започну овај пројекат.

На сликама је само део онога што је урађено и што је у плану да се уради. Речи које су до сада прикупљене изложене су на паноу у холу школе, а на друштвеним мрежама биће континуирано објављиване.

Позивамо све заинтересоване ученике и наставнике да се придруже нашем пројекту! Чувајмо и негујмо завичајне вредности!

ОБАВЕШТЕЊЕ - ЈАНУАРСКИ РОК

Датум: 15. Januar 2023 20:19 Категорија: Испити

Пријаве за полагање ванредних испита у јануарском испитном року примаће се од 16. до 18. јануара 2022. године. Од 8 до 14 часова у школској библиотеци. Распоред полагања испита биће објављен након истека рока за примање испитних пријава.

РАСПОРЕД ЧАСОВА ЗА ЈАНУАР

Датум: 14. Januar 2023 08:33 Категорија: Обавештења