Пролећни распуст

Датум: 05. April 2023 09:34 Категорија: Обавештења

Окружно такмичење из историје

Датум: 04. April 2023 21:36 Категорија: Достигнућа

ПЛАСМАН НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ИСТОРИЈЕ!
Окружно такмичење из историје одржано је у Ужицу 2. априла у Техничкој школи "Радоје Љубичић". Представник СШ "Свети Ахилије" била је Милица Димитријевић, ученица трећег разреда гимназије.
Милица је заузела друго место са чак 28 од 30 бодова. На овај начин пласирала се на републички ранг такмичења. Честитамо Милици и ментору Душку Богићевићу и желимо пуно среће 20. маја на Републичком такмичењу.

Изложба ученичких радова

Датум: 04. April 2023 13:37 Категорија: Достигнућа

У петак - 31. марта у Средњој школи ,,Свети Ахилије" у Ариљу одржано је школско такмичење из Изложбе ученичких радова.
Чланови жирија,међу којима су поред наших била и два професора са Високе текстилне школе за дизајн,технологију и менаџмент из Београда обзиром на дизајн и квалитет изложених радова, нису имали нимало лак посао.
прво место (пласман на Републичко такмичење) освојили су ученици III5 Лазар Цветић и Ђорђе Радојичић са колекцијом ,,Good Man"- ментор проф.практичне наставе Марко Босић.
Друго место освојиле су ученице III5 Новитовић Валентина, Стефановић Анђела и Чакаревић Валентина са колекцијом ,,Teenager"-ментор Марко Босић.
Треће место освојиле су ученице Вујовић Ивана III5Митровић Јеленa I5, са колекцијом ,,Business Women" (,,Пословна жена") - ментор Марко Босић.

Дружење са писцем

Датум: 03. April 2023 09:51 Категорија: Новости

У  среду, 29. марта, у оквиру програма пројекта Еуро банке «Школа као нацратна за вас», гост наше школе био је Бранко Росић, писац, музичар,  заменик главног уредника «Недељника», једна врло необична и надахњујућа личност.
На часу у одељењу четвртог разреда економске школе Бранко је причао о свом одрастању, идеалима, утицајима, сновима, љубави према Великој Британији и сусретима са краљицом Елизабетом и принцом Чарлсом, о интервјуима које је водио са познатим личностима из света музике и саветовао да свако следи захтеве своје душе, да одабере позив који ће волети и у коме ће дати целе себе. Ведар, пун духа, ерудитан, деловао је снажно на присутне.
Свим ученицима поклонио је свој роман Долазак матадора са посветом.

Други на округу

Датум: 03. April 2023 09:26 Категорија: Достигнућа

У суботу - 1. априла у Ужицу је одржано Окружно такмичење из српског језика и језичке културе. Наша ученица Милица Митровић, први разред гимназије, ментор - Јелена Коризма, освојила је  друго место.
Поносни смо на наше ученике и школу!

Пријаве за полагање испита у априлском року

Датум: 31. Mart 2023 10:49 Категорија: Испити

Пријаве за полагање ванредних испита у априлском испитном року примаће се од 03. до 05. априла 2023. године.
Од 8 до 14 часова у школској библиотеци.
Распоред полагања испита биће објављен након истека рока за примање испитних пријава.

Опремљен информатички кабинет

Датум: 31. Mart 2023 09:46 Категорија: Новости

У оквиру пројекта "Школа као нацртана за Вас" Еуро банка донирала је шеснаест лаптопова за опремање информатичког кабинета у нашој школи.
Захваљујући хуманитарној Mastercard кредитној картици „Eurobank Direktna Велико срце“ и корисницима ове картице, банка одваја део средстава од својих прихода и усмерава их у опремање и модернизацију средњих школа широм Србије, те је тако и наша школа уврштена у избор. На овај начин ученицима је омогућено квалитетније праћење наставе, као и усавршавање постојећих знања и вештина потребних за будући рад у приватним и јавном сектору. Пројекат је подржало Министарство просвете и Градски секретаријат за образовање и дечију заштиту.
Учионица је свечано отворена у среду - 29. марта, а пропраћен је програмом о коме ћемо писати у наредним данима.

РАСПОРЕД ЧАСОВА ЗА АПРИЛ

Датум: 30. Mart 2023 12:04 Категорија: Обавештења

Одељењски распоред часова - април

Наставнички распоред часова - април

Збирни распоред часова - април

Промена смена

Датум: 30. Mart 2023 12:02 Категорија: Обавештења

Вести из наше библиотеке

Датум: 30. Mart 2023 10:12 Категорија: Новости

Од данас у нашој школској библиотеци можете пронаћи ово фантастично издање православне речи - монографију Вука Стефановића Караџића, коју је написао Милован Витезовић. Монографија обилује изванредним ликовним приказима које је одабрао уредник Вељко Дамјановић из збирки Народног музеја Србије, музеја Вука и Доситеја, Историјског музеја Србије и Галерије Матице спрске. Грађа је прикупљена студијама фонда Библиотеке Матице српске, Народне библиотеке Србије, Вукове задужбине, Андрићеве задужбине, затим Војног музеја, Народног музеја Ваљево, и Дома културе "Вук Караџић" у Лозници. Коришћена је и архива Радио-телевизије Србије. Корице краси илустрација Вука коју је израдио врсни графичар и илустратор Никола Месниковић, а рељефни портрети Вука унутар књиге дело су вајара Остоје Горданића Балканског, док је серију линорезних графика по народним пословицама Вукове збирке урадила сликарка и графичарка Босиљка Кићевац. Монографију прати и низ песама које су о Вуку спевали наши савремени песници.
Милован Витезовић је добитник и Европске награде за серију "Вук Караџић", која је тако уврштена у телевизијску баштину Европе. За исту серију добио је и Орден заслуга за народ са сребрним знацима. Више о писцу монографије прочитајте на следећем линку: https://www.biografija.org/knjizevnost/milovan-vitezovic/.
Добродошли у нашу библиотеку!