ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 02. Jun 2023 11:14 Категорија: Обавештења

Допис Министарства просвете можете преузети овде

ЗАПЕСНИЧИМО

Датум: 01. Jun 2023 12:47 Категорија: Новости

И ове школске године наша библиотека покренула је песнички конкурс "Запесничимо" где су се надметали ученици основних и средњих школа са територије целе републике за најбољу ауторску песму. Примљено је укупно 205 радова од 114 учесника, 78 старијих основаца са 128 радова и 36 средњошколаца са 77 радова.
Многи учесници који су се у песничењу опробали прошле године, ни ове године нису изостали. Једна од учесница – Искра Ђуришић, ОШ «Јован Јоцвановић Змај», прошлодишња добитница прве награде у категорији основци од 5. до 8. разреда, ове године освојила је 2. место, а обрадовала нас је и својом првом песничком збирком из које нам је на онлајн песничком сусрету читала песме. Немало по објављивању резултата конкурса, јавила нам се и мајка првонаграђеног основца - Станка Вићановића из ОШ «Бановић Страхиња», који је за исту песму освојио прву награду и на песничком конкурсу Змајеве библиотеке, а његова песничка збирка је у припреми. Урош Павловић, ОШ "Др Арчибалд Рајс" трећенаграђени основац обрадовао нас је и песмом посебно посвећеном нашем песничком конкурсу којом смо и отворили песнички сусрет. Катарина Миликић из Филолошке гимназије, добитница трећег места у категорији средњошколци, за своје песме компонује и музику и изводи је на клавиру.  Нажалост, нису сви награђени ученици били у прилици да присуствују песничком сусрету тако да не можемо рећи нешто више о њима. Посебно похваљујемо ученице наше школе Невену Недељковић, добитницу друге награде и Марију Јовановић, чији је рад уврштен међу истакнуте. Такође истичемо, Нину Марић из Филолошке гимназије (прво место), Јанка Дубљанина из IV гимназије у Београду  (друго место) и Анастасију Василић и Саобраћајно техничке школе "12. фебруар" (треће место) код средњошколаца и Михаила Филиповића, добитника треће награде, из ОШ "Петар Лековић".
Сви награђени ученици биће даровани дипломом, поклон-пакетом из Спортско-туристичког центра, и са по две књиге: "Из ризнице наших писаца" и песничком збирком "Лом", нашег младог песника - Димитрија Поповића, првонаграђеног на конкурсу "Бранкова похвала свету" у организацији породице Бранка Миљковића. Ученици чији су радови истакнути добиће захваланице.
Поносни смо што смо отворили врата младим песничким талантима и што многи од њих већ сада граде себи стазу ка књижевном успеху. Верујемо да ће конкурс "Запесничимо", постати традиционалан и да ће наставити да окупља све више песника и да ће њихови радови још више узнапредовати у квалитету; а изнад свега радујемо се што нас и даље има тако пуно који пишемо срцем и који чувамо у себи саосећајност и разумевање, прихватамо другога и умемо да волимо и делимо.

ЗАПЕСНИЧИМО!

Видео снимак са песничког сусрета можете погледати овде.

Обавештење

Датум: 30. Maj 2023 10:05 Категорија: Испити

Пријаве за полагање ванредних испита у јунском испитном року примаће се од 5. до 6. јуна 2023. године.
Од 8 до 14 часова у школској библиотеци.
Распоред полагања испита биће објављен након истека рока за примање испитних пријава.

Oбавештење

Датум: 25. Maj 2023 11:35 Категорија: Обавештења

РАСПОРЕД ЧАСОВА ЗА ЈУН

Датум: 25. Maj 2023 11:29 Категорија: Обавештења

Одељењски распоред часова - јун

Наставнички распоред часова - јун

Збирни распоред часова - јун

План активности за матуранте

Датум: 19. Maj 2023 11:18 Категорија: Обавештења

Наш књижевни јунак

Датум: 03. Maj 2023 13:16 Категорија: Достигнућа

Милица Митровић, ученица првог разреда гимназије (ментор: Јелена Коризма) освојила је прво место на Републичком такмичењу из књижевности, које је одржано 30. априла у Карловачкој гимназији. Ово је изузетан успех и самим тим што је Милици ово први пут да се такмичи. Нек се успеси и даље нижу! Браво за Милицу и њену наставницу књижевности!

Други у Републици

Датум: 03. Maj 2023 13:07 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу из физике које је одржано у Гимназији "Бора Станковић" у Врању, у гама категорији учешће је узело два наша ученика - Андрија Деспотовић, први разред гимназије и Данило Пилчевић, четврти разред гимназије (ментор: Нада Гајић).
Данило је освојио друго место.
Поносимо се  њиме и искрено му честитамо!
Андрија је солидно урадио тест, и сам пласман на Републичко такмичење велики је успех, а за њега текмичења тек следе.

Радо нам се враћају

Датум: 26. April 2023 09:57 Категорија: Новости

Поносни смо што можемо да се похвалимо великим бројем ученика који су уписали факултете, стекли висока звања и врло су стручни у областима којима се баве, а још поноснији што се радо сете наше школе и што јој се увек враћају.

Ова недеља априла већ на самом почетку донела је пријатно освежење. Сара Симеуновић, ученица генерације школске 2021/22. године - до јуче у школској клупи, данас права млада научница, студент прве године на смеру Прехрамбене технологије и "Aгриф Aмбасадор" на Пољопривредном факултету у Београду, ову последњу недељу априла изабрала је да матурантима и будућим матурантима представи свој факултет, детаљно описавши све смерове, као и занимања којима се свршени студент може бавити. Говорила је и о лепотама студентског живота, размени студента, и свему што факултет нуди и ван наставе.
Истакла је колико је значајно да студент буде укључен од првог дана, и да се тада започиње каријерни развој, а не након завршеног студирања. Њена узорност и тежње биле су препознатљиве још у школској клупи.
Од свег срца јој желимо да, пре свега, буде срећна, ма где била, а у успех који ће постићи нема сумње.

Уколико и ви желите да се придружите Сари на Пољопривредном факултету, информишите се о условима уписа и пријемном испиту путем линка:  https://agrif.bg.ac.rs/sr/upis

РАСПОРЕД ЧАСОВА ЗА МАЈ

Датум: 25. April 2023 10:34 Категорија: Обавештења