Европски дан језика

Датум: 26. Septembar 2023 10:12 Категорија: Новости

И ове године септембар смо обележили низом активности у славу величанствености, богатства и значаја језика за постојање идентитета једног народа, поштовање различитости и неговање културних вредности.
Заједничким радом ученици, наставници матерњег и страних језика, и библиотекар прикључила су се прослави обележавања Европског дана језика и показали одакле потичу, истакли посебност свог језика, али су упознали и друге језике и културе. Чули смо како звуче разни језици, препоручивали књиге и музику на енглеском језику, издвајали цитате великих умова, говорили о пореклу разних језика, и све зачинили симулацијом енглеске чајанке и колачићима са ђумбиром.

У активностима су поред наставника: Јелене Божовић и Славке Петровић, библиотекара - Ане Кратовац, учествовали следећи ученици: Богдан Чекеревац, као водитељ програма; Никола Каљевић (о дану језика), Василија Симеуновић (о књизи Сенка ветра), Тамара Поклопић, Нађа Василић и Надежда Симеуновић (о музици која их надахњује), Љиљана Борисављевић (прича о чају), Лана Вукоје и Милица Стојковић (рецепт за колаче), Софија Ђајић и Огњен Петровић (асоцијације), Тијана Пјевовић (квиз о језицима), Тамара Милијановић и Сара Кувеља (о градовима), Александра Симеуновић и Николина Радовановић (помоћ у организацији).

Догађају се прикључила и наша бивша ученица Милица Костић, која је за ову прилику снимила посебан видео где на немачком језику говори о нашој школи и импулсу који јој је даровала да оде на мастер студије у Немачку и тамо оствари високе успехе.

Колико језика говориш, толико људи вредиш! (латинска изрека)

Награде за песнике

Датум: 25. Septembar 2023 11:40 Категорија: Новости

На песничком конкурсу "Запесничимо" наша Невена Недељковић освојила је друго место.

Посебно истичемо њену песму насловљену римским II. Такође похваљујемо Марију Јовановић чија је песма уврштена међу истакнуте радове.
Охрабрујемо ове изузетне девојке да наставе да се баве писањем и да и убудуће песниче са нама!
Кликом на фотографију послушајте Невенину песму.

Дан чистих планина

Датум: 18. Septembar 2023 12:40 Категорија: Обавештења

Наши светионици у свету

Датум: 15. Septembar 2023 13:04 Категорија: Новости

Данас је у трећем разреду гимназије гост била Милица Костић, наша некадашња гимназијалка, касније студент политичких наука у Београду.
Милица је мастер студије друштвених наука завршила у НемачкојТечно говори немачки, енглески и шпански језик, а започела је и учење кинеског језика. Тренутно живи и ради у Немачкој. Партиципант је на различитим пројектима из области друштвених наука и члан различитих удружења за културну сарадњу.
Ова веома успешна млада девојка истакла је значај средње школе, односно ваннаставних активности, за њен будући развој и напредак.
Посебно се, са великом радошћу подсетила секције радио аматера, драмске секције и бројних активности у Ученичком парламенту. Охрабрила је ученике да се осмеле и закораче у истраживачки рад ван школске клупе јер се на тај начин осамостаљују, стичу самопоудање и разне вештине потребне у будућем друштвеном и професионалном животу.
Са Милицом ћемо се поново дружити путем видеа 26. септембра када обележавамо Међународни дан језика. Поносни смо што јој је наша школа била прва степеница на путу ка успеху.

Наставничко веће

Датум: 12. Septembar 2023 11:11 Категорија: Обавештења

Ученичке стипендије

Датум: 08. Septembar 2023 12:09 Категорија: Обавештења