Достигнућа

ДРУГИ У РЕПУБЛИЦИ

Датум: 24. April 2024 08:27 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу из књижевности одржаном 21. априла у Сремским Карловцима, а на ком је учешће узело око 500 ученика свих разреда из целе Србије, наша Милица Митровић освојила је високо друго место у категорији међу 80 такмичара другог разреда средње школе.
Још једном наша школа се показала и доказала квалитетом рада и наставног кадра.

Честитке за Милицу и њеног ментора Јелену Коризму!

Прочитај

Најбољи међу најбољима

Датум: 16. April 2024 10:07 Категорија: Достигнућа

На свечаној академији поводом обележавања 105 година постојања и рада Пољопривредног факултета, награђени су и најбољи студенти и аутори радова из области пољопривредних наука, наука о храни и агроекономских наука, а међу њима је и наша бивша ученица Ана Салевић.

Поносни смо, Ана, што смо ти дали крила и ветар у леђа. Сад лети пут нових бројних успеха!

Прочитај

Бриљирамо на Округу!

Датум: 15. April 2024 09:55 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из историје, одржаном у Ужицу 14. априла, наша ученица Милица Димитријевић, четврти разред гимназије, је освојила 28 од 30 бодова и пласирала се на Републичко такмичење.
Истичемо да је на такмичењу учешће узео и Дејан Радосављевић, трећи разред електротехничара енергетике, који је освојио 28 од 43, што није било довољно за пролаз, али је имао други најбољи резултат у Златиборском округу у својој конкуренцији.

Прочитај

Изванредан резултат!

Датум: 15. April 2024 09:43 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу из енглеског језика, одржаном у Београду 14. априла, наша ученица Сара Аћимовић је, у огромној конкуренцији (неколико стотина ученика по години) остварила резултат на нивоу од 80% од максималног броја бодова.
Она и њена менторка, Јелена Божовић, заслужују све честитке за рад, труд и резултате, нарочито када знамо да је Сара претходног дана полагала пробни пријемни за свој будући факултет у Новом Саду.
Браво и за толику конструктивну енергију!

Прочитај

Најбоља са округа

Датум: 15. April 2024 09:21 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу из пословне економије које је одржано у Београду 5. априла, наша ученица Тамара Милијановић остварила je најбољи резултат од свих учесника са регионa.

Браво за нашу Тамару!

Прочитај

Књижевна олимпијада у Ариљу

Датум: 12. April 2024 10:48 Категорија: Достигнућа

Ове године, дана 17. марта, нашој школи припала је част, али и велико задовољство да угости такмичаре средњих школа округа и њихове менторе на Регионалном такмичењу "Књижевна олимпијада".
Од укупно 106 ученика из свих средњих школа Златиборског округа, њих 50 је освојило неко од прва три места, а од тога 14 изборило пласман на Републичко такмичење са постигнутим резултатом најмање 18 од укупно 20 бодова.

Наше ученице Василија Симеуновић, 3. разред гимназије и Сара Аћимовић, 4. разред гимназије освојиле су 3. места, док је Милица Митровић, 2. разред гимназије, освојила прво место.
Милица је као првопласирана са 19 бодова изборила и пролазак на Републичко такмичење.

Након такмичења колеге србисти посетили су легат Добрила Ненадића где су их дочекале Петкана Ненадић, супруга почившег писца и Славица Јовашевић, запослена у легату. Поред тога што су могли да чују до тада незнане занимљивости о пишчевом животу и виде предмете којима се користио у раду и стварању књижевних дела, гости су имали прилику и да разговарају са госпођом Петканом, што им је причинило посебно задовољство.

Учесници и њихови ментори истакли су изузетну организацију такмичења, са нагласком на пријатној атмосфери у коју би се и наредних година вратили, а домаћини, свесрдно захвални, ради су да наново угосте љубазне госте на путу ка јачању сарадње и заједничком циљу напретка ученика и њиховом подстреку.
Искрене честитке награђеним ученицима и њиховим менторима! Посебне похвале за Милицу, Василију и Сару и њихове наставнице српског језика и књижевности Славку Петровић и Јелену Коризму.

Прочитај

Војин је наше злато!

Датум: 08. April 2024 12:42 Категорија: Достигнућа

Војин Масларевић, ученик 2. разреда гимназије СШ "Свети Ахилије" Ариље једини је ученик са Златиборског округа који је на Републичком такмичењу из физике освојио неко од права три места.
Он је стога наше дупло злато иако је на Републичком нивоу такмичења по броју поена рангиран као ТРЕЋИ.
Београд је занемео пред нашим малим - ВЕЛИКИМ АРИЉЕМ, пред нашом школом, нашим поносом.

На Окружном такмичењу које је одржано 16. марта у Ужицу био ПРВИ, док су његови другови из одељења такође постигли високе резултате: Андрија Деспотовић био је ДРУГИ, Лазар Ђурђевић — четврти и Огњен Ичелић — пети.

Храбре борце за знање предводила је њихова наставница физике - Нада Гајић, чији се успеси нижу деценијама.

Браво за нашу велику школу и велике наставнике и ученике!

Прочитај

Идемо на Републичко такмичење из енглеског

Датум: 02. April 2024 12:43 Категорија: Достигнућа

Дана 24.марта одржано је Окружно такмичење из енглеског језика у Ужицу.
Из наше школе учешће су узели:

•  I3 -Тијана Пјевовић,
  • затим из I5 - Катарина Марјановић.
  • Из одељења I7 – Лука Врањевац,
  •  а из III3 – Тамара Поклопић, Софија Ђајић и Николина
  • Вранешевић.
  • из одељења IV3 : Сара Аћимовић, Мирко Димитријевић и Ђорђе Каљевић.

Ученике је пратила њихова наставница Јелена Божовић.
Запажене резултате су освојили: Тијана Пјевовић 33/40, Тамара Поклопић 32/40, Каљевић 32/40.
Посебно похваљујемо Луку Врањевца који је из смера Механичар моторних возила, а освојио је 30 од 40 поена.
Промењене су пропозиције и ученици имају пролаз на Републичко такмичење тек са 35 поена, што је значајна разлика у односу на доскорашњих 32.
ЈЕДНА УЧЕНИЦА ЈЕ ИМАЛА ИЗУЗЕТАН ПЛАСМАН. ТО ЈЕ САРА АЋИМОВИЋ КОЈА ЈЕ ОСВОЈИЛА 37/40 ПОЕНА И ЗАУЗЕЛА 2.МЕСТО И ПЛАСМАН НА РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ КОЈЕ ЋЕ СЕ ОДРЖАТИ 14.4.2024. У БЕОГРАДУ.
Поносни смо на све ученике и на чињеницу да су такмичари били из разних профила, не само из гимназије.

Прочитај

Заблистали на Општинској смотри рецитатора

Датум: 02. April 2024 08:16 Категорија: Достигнућа

У понедељак, 1. априла у Соколском дому одржана је Општинска смотра рецитатора. Наши ученици Иван Жунић, 3. разред економске школе и Татјана Радовић, 4. разред гимназије остварили су пласман на Регионални ниво такмичења које ће се одржати 11. априла у Косјерићу.

Татјана је казивала песму Надежде Милошевић: "Србија на длану", а Иван је посебно похваљен за избор и доживљај песме "Мишоловке времена" аутора Стефана Симића, и изузетну боју гласа. Обе интерпретације означене су као квалитетне, а ученици су награђени дипломама и књигама, као и захвалницама за учешће на такмичењу. Захвалнице су уручене и њиховим менторима — Славки Петровић и Ани Кратовац.

Поносни смо на наше ученике и желимо им много успеха у Косјерићу!

Прочитај

Пласман на Окружно такмичење из историје

Датум: 23. Mart 2024 17:40 Категорија: Достигнућа

У нашој школи одржано је Општинско такмичење из историје, у суботу 23. марта, на којем је учествовало, чак, 17 ученика.
Пласман на Окружно такмичење у Ужицу остварили су Димитријевић Милица (IV година гимназије, 25/30 бодова) и Радосављевић Дејан (III година смера електротехничар енергетике, 38/48 бодова). Честитамо и пуно среће у наставку такмичења.

Остали резултати:
Све четири године гимназије, смерови модног кројача, механичара моторних возила и електротехничара енергетике, су имали представнике на такмичењу.
Запажене резултате остварили су и Димитријевић Мирко (17/30) и Јовановић Марија (16/30).

Организатор такмичења: Друштво историчара Србије ,,Стојан Новаковић"
Ментор: Душко Богићевић, предметни професор историје