Достигнућа

Нови успеси наших ученика

Датум: 23. Februar 2022 11:16 Категорија: Достигнућа

По учешћу на YouthEU вебнару, ученик наше школе, Лука Деспотовић изабран је као један од 15 ученика који ће учествовати на једнодневној радионици у Београду

Радионица ће се састојати од панела и дискусија које ће модерирати стручњаци из институција укључених у пројекат, истражујући погледе младих на будућност ЕУ и главне проблеме са којима се млади суочавају.

Радионица ће бити организована у априлу 2022. године, а након радионице, шест истакнутих ученика ће бити изабрано за одлазак на тродневно путовање на међународну радионицу у Брисел у јуну/јулу 2022. године.

Честитамо Луки и желимо му да баш он буде један од тих шест истакнутих ученика и представи нашу школу у Бриселу.

Tи још верујеш у речи

Датум: 10. Decembar 2021 11:04 Категорија: Достигнућа

У збирци песама омладинског удружења Либервил - "Ти још верујеш у речи" нашли су се стихови нашег ученика Влатка Цветића и наше библиотекарке Ане Кратовац.
Ово је први пут да су Влаткове песме уврштене у неком од зборника, што му, надамо се, отвара врата и за даље песничке подухвате.
Збирку ћете ускоро моћи да изнајмите и у школској библиотеци.

Нови спортски успеси

Датум: 26. Novembar 2021 15:57 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из стоног тениса одржаног 26.11.2021. године у Пожеги, женска екипа наше школе, коју чине Јована Радовановић, Наташа Радовановић и Бојана Караклајић, заузела је ТРЕЋЕ место. Дечаци Иван Богдановић, Александар Ковачевић и Дарко Радовановић заузели су ЧЕТВРТО место.
Честитамо!

Интревју са Јеленом Јанковић

Датум: 24. Novembar 2021 12:08 Категорија: Достигнућа

Јелена Јанковић, бивша ученица наше школе, мастер социјални радник, запослена у Институту за ментално здравље, а у приватној пракси бави се психотерапијом. Како је текао њен пут до успеха прочитајте у редовима  који следе.

Такмичење из стоног тениса

Датум: 24. Novembar 2021 09:46 Категорија: Достигнућа

У нашој школи је 23.11.2021. године одржано Школско/Општинско такмичење из стоног тениса.
На Окружно такмичење у категорији дечака пласман су остварили: Александар Ковачевић III-7, Иван Богдановић IV-6 и Дарко Радовановић II-3
У категорији девојака пласман је следећи: Бојана Караклајић I-2, Јована Радовановић III-2 и Наташа Радовановић III-4.
Честитамо!

Интервју са Маријом Ћосић

Датум: 23. Novembar 2021 10:12 Категорија: Достигнућа

Марија Ћосић, бивша ученица наше школе, доктор је биолошких наука, асистент на Биолошком факултету Универзитета у Београду. Средња школа остала јој је у веома лепом сећању, а тадашња професорка биологије - Вера Плазинчић умногоме је утицала на избор њеног садашњег занимања. У следећим редовима прочитајте о њеним успесима и значају средње школе и њених наставника у њеном знању и умном напредовању.

Такмичење из стрељаштва

Датум: 18. Novembar 2021 16:29 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из стрељаштва које се одржало у Пољопривредној школи у Пожеги, мушка екипа наше школе заузела је ДРУГО место!
Све честитке Михаилу Поповићу, Јакову Јаковљевићу и Далибору Костићу!

Сара Симеуновић и Анђела Веселиновић су се такмичиле у појединачној конкуренцији.

Спортски успеси

Датум: 17. Novembar 2021 13:54 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из пливања у дисциплини краул Михаило Бјековић је заузео ДРУГО место, а Влатко Цветић  је био ТРЕЋИ. У дисциплини леђа Петар Стопић је заузео ТРЕЋЕ МЕСТО. Честитамо!

Дунавска награда нашој Ани

Датум: 11. Novembar 2021 23:17 Категорија: Достигнућа

Данас су на виртуелној церемонији #Danubiusawards2021 победницима уручене награде. Уз подршку Министарства за истраживање, образовање и науку републике Аустрије награђени су сјајни научници чија изванредна истраживања имају значајан утицај у дунавском региону. Међу њима награђено је и тринаест бриљантних младих научника посебном наградом "Danubius Young Scientists Award " 2021, а једна од њих јесте и бивша ученица наше школе, млада докторанткиња - Ана Салевић.
Ана је асистент на Пољопривредном факултету у Београду, а поља њеног истраживачког рада су: инкапсулација, биоразградиве материје, природни извори активних компонента, активна амбалажа за храну. Њено истраживање веома је значајно јер фокус ставља на развој активних (антиоксидативних и антимикробних), биоразградивих материјала за паковање хране који би били еколошки прихватљиви, а притом спречавали кварење намирница. Комплетан приказ доделе награда, као и Анино излагање, можете погледати на следећем линку: https://youtu.be/rI48h1yuba0

Ана Кратовац - Смисао

Датум: 05. Novembar 2021 10:17 Категорија: Достигнућа

Наша библиотекарка, Ана Кратовац, поново ниже песничке бисере!
Њена песма "Смисао" објављена је у Зборнику поезије "Шраф 2021".
Браво, Ана!