Достигнућа

Окружно такмичење у баскету

Датум: 20. Mart 2023 09:45 Категорија: Достигнућа

У четвртак - 16. марта у Спортској хали у Ариљу у организацији Средње школе Свети Ахилије Ариље одржано је Окружно такмичење у рукомету за средње школе. Учествовало је укупно 8 школа, по 4 у мушкој и женској конкуренцији.
Мушка екипа Средње школе Свети Ахилије Ариље освојила је друго место изгубивши у финалу од Машинско Електротехничке школе резултатом 14-15.
Наша екипа се лавовски борила и до краја утакмице било је неизвесно. Овај успех је утолико значајнији и вредан сваке похвале.
Честитке свим учесницима!

Прочитај

Успеси на свим пољима

Датум: 16. Mart 2023 12:53 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из књижевности одржаном 11. марта 2023. године, три ученице првог разреда наше школе пласирале су се на Републичко такмичење.

• Милица Митровић је освојила прво место (максималних 20 бодова)
  • Андреа Милошевић (19 бодова)
  • и Валентина Васиљевић (18 бодова).
  • Марија Јовановић је освојила треће место (17 бодова), али нема даљи пласман.
  • Василија Симеуновић, ученица другог разреда, показала је одлично знање из књижевности, али без заузимања неког од три прва места.
Браво за наше ученице!

Прочитај

Општинско такмичење из историје

Датум: 11. Mart 2023 19:00 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из историје одржано је 11. марта 2023. године у нашој школи, а учешће је узело чак 18 ученика.
Ученици су остварили запажене резултате, а наша школа имаће представницу на Окружном такмичењу у Ужицу – Димитријевић Милицу. Милица је освојила 27 од максималних 30 бодова. Честитке Милици и пуно среће у Ужицу!
Одељење гимназије I3 (разредни старешина Коризма Јелена) представљало је пет ученика, а најбољи резултат остварио је Радојичић Лука (19/30). Ичелић Огњен је био други са 14/30 бодова, а Вања Вићовић је освојила 11/30. Нажалост, и поред доброг Лукиног резултата, потребан број бодова за Окружно такмичење био је 24.
Одељење гимназије II3 (разредни старешина Петровић Славка) представљала су три ученика, а највише бодова имао је Танасковић Драган (20/30). Одлични су били и Поклопић Тамара и Василијевић Душан, са по 17/30 бодова. Нажалост, услед истих пропозиција као и за прву годину, остали су без пласмана на Окружно такмичење.
Одељење гимназије III3 (разредни старешина Стевановић Нада) представљала су три ученика, најуспешнија је била Димитријевић Милица са 27/30 бодова, чиме се пласирала на Окружно такмичење. Аћимовић Сара освојила је 19/30 бодова, док је Јојић Игор остао на 11/30.
Одељења гимназије IV3 и IV4 (разредне старешине Софијанић Сања и Рајевић Вера) представљало је укупно три ученика, а најуспешнија је била Зимоњић Сара (20/30). Добар резултат су постигли и Станојевић Борис (19/30) и Врањевац Давид (13/30). Нажалост, четврта година није остварила пласман на Окружно такмичење.
Наша школа имала је и ученике из стручних смерова и то одељења финансијског администратора II2 (разредни старешина Врањевац Наташа) и електротехничара енергетике (разредни старешина Давидовић Ранко). Најуспешнија је била Врањевац Нађа са освојених 11 бодова, али без пролаза на Окружно такмичење.

Такмичење је организовало Друштво историчара Србије „Стојан Новаковић“, а технички организатор такмичења у школи био је предметни наставник Богићевић Душко.

Прочитај

Петница

Датум: 10. Mart 2023 10:04 Категорија: Достигнућа

Ове године осморо ученика наше школе конкурисало je за неке од програма у ИС Петница и са поносом обавештавамо да су сви примљени:

Татјана Радовић III-3 - Подаци око нас

Честитамо свима на постигнућу и желимо им успешан рад у Петници!

Прочитај

Пласман на Републичко и из математике

Датум: 07. Mart 2023 08:35 Категорија: Достигнућа

У суботу 4.3.2023. у Ужичкој гимназији одржано је окружно такмичење из математике. Од 46 учесника, међу 10 најбољих је и наш ученик - Александар Софијанић (четврти разред гимназије, ментор Стојна Матовић). Освојивши треће место у региону, пласирао се на Републичко такмичење које ће се одржати 22.4. у Београду.
Храбро корачамо ка успеху! Наклон за нашу професорку која је извела бројне успешне генерације и хиљду пута доказала вредност и величину наставе математике! И браво за Александра, његово време тек долази!

Прочитај

У самом врху

Датум: 06. Mart 2023 09:49 Категорија: Достигнућа

И даље наша школа наставља да блиста у самом врху и поносно представља рад својих ученика и наставника.
У суботу 4.3.2023. године
у Гимназији "Свети Сава" у Пожеги одржано је окружно такмичење из енглеског језика. Наша ученица - Милица Кувекаловић (четврти разред гимназије, ментор Јелена Божовић) освојила је 38 од укупно 40 поена и тиме заузела прво место међу 37 такмичара. Милица се пласирала на Републичко такмичење које ће се одржати крајем марта у Београду.
Честитамо Милици и њеној менторки!

Прочитај

Светосавски конкурс

Датум: 31. Januar 2023 11:32 Категорија: Достигнућа

Награђена мултимедијална презентација на Светосавском конкурсу на тему "Мој крај у великом свету", аутор: Андреа Милошевић

Погледајте презенатацију кликом на слику испод:

Прочитај

Датум: 31. Januar 2023 11:10 Категорија: Достигнућа

Награђена мултимедијална презентација на Светосавском конкурсу на тему "Мој крај у великом свету", аутор: Ана Ђунисијевић

Прочитај

Трећи у округу

Датум: 16. Decembar 2022 08:15 Категорија: Достигнућа

На окружном првенству у баскету одржаном у Пожеги 15.12.2022. године мушка екипа наше школе (Никола Јевгенијевић 4/3, Александар Софијанић 4/3, Михаило Бјековић 4/3, Борис Станојевић 4/3, Михаило Тодоровић 4/3, Војислав Божовић 3/3, Стефан Антовић 3/3 и Вељко Вељовић 1/2) освојила је треће место на територији Златиборског округа. Такмичило се укупно девет екипа, а наше момке припремао је и на такмичење пратио њихов предметни наставник физичке културе - Милан Јаковљевић.