Достигнућа

Oкружно такмичење из физике

Датум: 20. Mart 2023 12:10 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из физике које је одржано у суботу - 18. марта у гимназији "Свети Сава" у Пожеги наши ученици узели су три друга и два трећа места:
У првом разреду гимназије Андрија Деспотовић, Огњен Ичелић и  Лазар Ђурђевић заузели су друго, а Војин Масларевићтреће место. Данило Пилчевић, четврти разред гимназије освојио је треће место. За више него изванредан успех захвалност дугују својој менторки Нади Гајић која је таленату дала прави вектор на путу ка успеху.
Браво, физичари!

Прочитај

Окружно такмичење у баскету

Датум: 20. Mart 2023 09:45 Категорија: Достигнућа

У четвртак - 16. марта у Спортској хали у Ариљу у организацији Средње школе Свети Ахилије Ариље одржано је Окружно такмичење у рукомету за средње школе. Учествовало је укупно 8 школа, по 4 у мушкој и женској конкуренцији.
Мушка екипа Средње школе Свети Ахилије Ариље освојила је друго место изгубивши у финалу од Машинско Електротехничке школе резултатом 14-15.
Наша екипа се лавовски борила и до краја утакмице било је неизвесно. Овај успех је утолико значајнији и вредан сваке похвале.
Честитке свим учесницима!

Прочитај

Успеси на свим пољима

Датум: 16. Mart 2023 12:53 Категорија: Достигнућа

На окружном такмичењу из књижевности одржаном 11. марта 2023. године, три ученице првог разреда наше школе пласирале су се на Републичко такмичење.

• Милица Митровић је освојила прво место (максималних 20 бодова)
  • Андреа Милошевић (19 бодова)
  • и Валентина Васиљевић (18 бодова).
  • Марија Јовановић је освојила треће место (17 бодова), али нема даљи пласман.
  • Василија Симеуновић, ученица другог разреда, показала је одлично знање из књижевности, али без заузимања неког од три прва места.
Браво за наше ученице!

Прочитај

Општинско такмичење из историје

Датум: 11. Mart 2023 19:00 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из историје одржано је 11. марта 2023. године у нашој школи, а учешће је узело чак 18 ученика.
Ученици су остварили запажене резултате, а наша школа имаће представницу на Окружном такмичењу у Ужицу – Димитријевић Милицу. Милица је освојила 27 од максималних 30 бодова. Честитке Милици и пуно среће у Ужицу!
Одељење гимназије I3 (разредни старешина Коризма Јелена) представљало је пет ученика, а најбољи резултат остварио је Радојичић Лука (19/30). Ичелић Огњен је био други са 14/30 бодова, а Вања Вићовић је освојила 11/30. Нажалост, и поред доброг Лукиног резултата, потребан број бодова за Окружно такмичење био је 24.
Одељење гимназије II3 (разредни старешина Петровић Славка) представљала су три ученика, а највише бодова имао је Танасковић Драган (20/30). Одлични су били и Поклопић Тамара и Василијевић Душан, са по 17/30 бодова. Нажалост, услед истих пропозиција као и за прву годину, остали су без пласмана на Окружно такмичење.
Одељење гимназије III3 (разредни старешина Стевановић Нада) представљала су три ученика, најуспешнија је била Димитријевић Милица са 27/30 бодова, чиме се пласирала на Окружно такмичење. Аћимовић Сара освојила је 19/30 бодова, док је Јојић Игор остао на 11/30.
Одељења гимназије IV3 и IV4 (разредне старешине Софијанић Сања и Рајевић Вера) представљало је укупно три ученика, а најуспешнија је била Зимоњић Сара (20/30). Добар резултат су постигли и Станојевић Борис (19/30) и Врањевац Давид (13/30). Нажалост, четврта година није остварила пласман на Окружно такмичење.
Наша школа имала је и ученике из стручних смерова и то одељења финансијског администратора II2 (разредни старешина Врањевац Наташа) и електротехничара енергетике (разредни старешина Давидовић Ранко). Најуспешнија је била Врањевац Нађа са освојених 11 бодова, али без пролаза на Окружно такмичење.

Такмичење је организовало Друштво историчара Србије „Стојан Новаковић“, а технички организатор такмичења у школи био је предметни наставник Богићевић Душко.

Прочитај

Петница

Датум: 10. Mart 2023 10:04 Категорија: Достигнућа

Ове године осморо ученика наше школе конкурисало je за неке од програма у ИС Петница и са поносом обавештавамо да су сви примљени:

Татјана Радовић III-3 - Подаци око нас

Честитамо свима на постигнућу и желимо им успешан рад у Петници!

Прочитај

Пласман на Републичко и из математике

Датум: 07. Mart 2023 08:35 Категорија: Достигнућа

У суботу 4.3.2023. у Ужичкој гимназији одржано је окружно такмичење из математике. Од 46 учесника, међу 10 најбољих је и наш ученик - Александар Софијанић (четврти разред гимназије, ментор Стојна Матовић). Освојивши треће место у региону, пласирао се на Републичко такмичење које ће се одржати 22.4. у Београду.
Храбро корачамо ка успеху! Наклон за нашу професорку која је извела бројне успешне генерације и хиљду пута доказала вредност и величину наставе математике! И браво за Александра, његово време тек долази!

Прочитај

У самом врху

Датум: 06. Mart 2023 09:49 Категорија: Достигнућа

И даље наша школа наставља да блиста у самом врху и поносно представља рад својих ученика и наставника.
У суботу 4.3.2023. године
у Гимназији "Свети Сава" у Пожеги одржано је окружно такмичење из енглеског језика. Наша ученица - Милица Кувекаловић (четврти разред гимназије, ментор Јелена Божовић) освојила је 38 од укупно 40 поена и тиме заузела прво место међу 37 такмичара. Милица се пласирала на Републичко такмичење које ће се одржати крајем марта у Београду.
Честитамо Милици и њеној менторки!

Прочитај

Светосавски конкурс

Датум: 31. Januar 2023 11:32 Категорија: Достигнућа

Награђена мултимедијална презентација на Светосавском конкурсу на тему "Мој крај у великом свету", аутор: Андреа Милошевић

Погледајте презенатацију кликом на слику испод:

Прочитај

Датум: 31. Januar 2023 11:10 Категорија: Достигнућа

Награђена мултимедијална презентација на Светосавском конкурсу на тему "Мој крај у великом свету", аутор: Ана Ђунисијевић

Прочитај

Трећи у округу

Датум: 16. Decembar 2022 08:15 Категорија: Достигнућа

На окружном првенству у баскету одржаном у Пожеги 15.12.2022. године мушка екипа наше школе (Никола Јевгенијевић 4/3, Александар Софијанић 4/3, Михаило Бјековић 4/3, Борис Станојевић 4/3, Михаило Тодоровић 4/3, Војислав Божовић 3/3, Стефан Антовић 3/3 и Вељко Вељовић 1/2) освојила је треће место на територији Златиборског округа. Такмичило се укупно девет екипа, а наше момке припремао је и на такмичење пратио њихов предметни наставник физичке културе - Милан Јаковљевић.