Достигнућа

Окружно такмичење из биологије

Датум: 11. April 2016 13:44 Категорија: Достигнућа

У недељу, 10. априла у СШ "Свети Ахилије" Ариље одржано је окружно такмичење из биологије. Поред наше школе учешће су узеле Ужичка, Прибојска и Пријепољска гимназија, гимназија "Пиво Караматијевић" и гимназија "Јосиф Паничић" из Нове Вароши, гимназија "Јездимир Ловић" из Сјенице, гимназија "Свети Сава" из Пожеге, и Медицинска школа из Ужица.
Коначну ранг листу можете погледати овде.
Честитамо свим учесницима, а онима који су се пласирали даље желимо много среће на наредном нивоу такмичења!

Први

Датум: 03. April 2016 20:33 Категорија: Достигнућа

Ученичка компанија „Плантагенет” из Средње школе „Свети Ахилије“ у Ариљу освојила је прво место на Регионалном такмичењу ученичких компанија југозападне и централне Србије одржаном 30. марта у Крагујевцу у конкуренцији 32 компаније. Ови средњошколци се у оквиру своје компаније баве израдом еколошких комплета за органско узгајање зачинског биља и чајева у кућним условима.
Заједно са победницима остала три регионална такмичења (југоисточна Србија, Војводина и Београд), ови ученици ће се у Београду 15,16 и 17. маја борити за титулу националног победника и представника Србије на европском такмичењу најбољих ученичких компанија које ће бити одржано у јулу ове године у Швајцарској.

Општинско такмичење из историје

Датум: 23. Mart 2016 10:25 Категорија: Достигнућа

У СШ "Свети Ахилије" Ариље дана 20.03.2016. године одржано је општинско такмичење из историје. Учествовало је четрнаест ученика: из првог разреда шест, другог разреда четири, трећег разреда два и из четвртог разреда два ученика. Шест ученика пласирало се на окружно такмичење из историје - четири ученика из првог разреда и два ученика из трећег разреда.

Окружно такмичење у рукомету

Датум: 14. Mart 2016 12:25 Категорија: Достигнућа

У среду, 9. марта у спортској хали Ариље одржано је окружно такмичење у рукомету за ученике средњих школа. Поред наше школе у текмичењу су учешће узеле екипе из Машинско-електротехничке школе из Прибоја, Тахничка и Медицинска школа Ужице, Гимназија и Економско-трговинска школа из Пријепоља и Техничка школа Пожега.

Књижевна олимпијада

Датум: 14. Mart 2016 08:21 Категорија: Достигнућа

У суботу, 12. марта 2016. године у СШ "Свети Ахилије" Ариље одржана је Књижевна олимпијада на општинском нивоу.  Олимпијада је трајала од 10.00 до 11.30 часова. Од 22 учесника на окружни ниво такмичења пласирала су се 4 ученика: Сања Миркић (наставник Славка Петровић), Сузана Николић (наставник Јелена Коризма), Милица Поповић (наставник Весна Аћимовић) и Давид Ивановић (наставник Славка Петровић).
Честитамо победницима и желимо им много успеха на наредним нивоима такмичења!

И твоје лице звучи познато

Датум: 21. Januar 2016 09:20 Категорија: Достигнућа

Ученички парламент Средње школе „Свети Ахилије“  већ традиционално, 29. децембра 2015. године, организовао је хуманитарну акцију под називом И твоје лице звучи познато.

Промоција употребе ћириличног писма

Датум: 22. Decembar 2015 09:08 Категорија: Достигнућа

Ученички парламент наше школе учествовао је ове године на конкурсу Апдејт 2015 који је расписала Унија средњошколаца Србије за подршку пројектима ученичких парламената. Међу свим пристиглим пројектима изабрано је 14 оних који су добили подршку ове организације да буду реализовани. Пројекат нашег Парламента „Промоција употребе ћириличног писма“ један је од њих и ми се поносимо тиме.

Окружно такмичење у одбојци

Датум: 19. Novembar 2015 12:04 Категорија: Достигнућа

У уторак, 17. новембра ученици наше школе узели су учешће на окружном такмичењу у одбојци које је одржано у Пријепољу.

Посета Калушког института

Датум: 16. Novembar 2015 09:04 Категорија: Достигнућа

Дана 26. и 27.10.2015. године основну и средњу школу у Ариљу посетили су наши драги пријатељи Петар Мењшиков и Јекатерина Мачехина, колеге са Катедре за развојну психологију Калушког института у Русији, с којом су наше школе ове године озваничиле сарадњу.

Окружно такмичење у стоном тенису

Датум: 30. Oktobar 2015 08:20 Категорија: Достигнућа

У четвртак 22. октобра у нашој школи одржано је окружно такмичење у стоном тенису. У категорији екипног такмичења наши ученици заузели су прво место, а ученице друго.  Наш ученик Саша Вучићевић узео је четврто место у појединачној категорији, а ученица Александра Тодоровић - треће.

За остале резултате погледајте табелу.