Достигнућа

Рукомет

Датум: 18. Mart 2019 13:29 Категорија: Достигнућа

- СОЛИДНО ЧЕТВРТО МЕСТО -

Окружно такмичење у рукомету одржано је 12. марта у Пријепољу. Нашу школу представила је мушка екипа у следећем саставу:

Наши ученици признати млади писци

Датум: 04. Februar 2019 10:16 Категорија: Достигнућа

Радови чланова Новинарске секције СШ "Свети Ахилије" Ариље: Милице Поповић, Ђурђице Јовановић, Ирене Вајовић, Јоване Плазинчић, Ђорђа Савића, Николе Крајовића и Андријане Милићевић објављени су у Зборнику књижевног стваралаштва младих Србије и дијаспоре поред других 135 одабраних радова.
На конкурсу је учествовало преко 3.000  ученика из школа са подручја целе Србије и дијспоре. Ученици су регистровани код Народне библиотеке Србије као млади писци. Ово је још један значајан успех за нашу школу.
Желимо нашим младим писцима да наставе да се баве књижевним радом и постижу још веће успехе!

Свечана додела диплома

Датум: 19. Jun 2018 21:28 Категорија: Достигнућа

Осамнаести јунски дан у салу Скупштине општине Ариље донео је несвакидашњи звездани сјај. Не, не говоримо о науци необјашњивим сударима у космосу, нити о паду метеора. Истина јесте у питању један велики прасак, али он не потиче из свемира. Звездице завршних разреда средње школе „Свети Ахилије“ Ариље овде су трепериле, и поред великог подухвата за једног од скора пунолетног грађанина – завршетка средњег школовања, неки од њих бацали су ватромете бројних других успеха.

Награђени најбољи

Датум: 31. Maj 2018 10:43 Категорија: Достигнућа

У оквиру дана општине Ариље, у недељу, 27.маја у Соколском дому одржана је Приредба поводом доделе похвала ученицима основних и средње школе. Доделу похвалница пратио је пригодан музички програм у извођењу ученика основних школа. Награде су уручили председник општине - господин Зоран Тодоровић и председник скупштине општине - господин Драгиша Терзић.

Још фотографија погледајте овде.

Окружно такмичење из историје

Датум: 28. April 2018 21:00 Категорија: Достигнућа

Данас је у наша школа била домаћин на Окружном такмичењу из историје. Ниже су приказани резултати тестова. Ово није био нимало лак задатак за младе љубитеље историје. Честитамо свим учесницима и похваљујемо њихово ангажовање! Усудити се да будете део такмичења велики ке подухват.

Разгледница из школске библиотеке

Датум: 25. April 2018 10:31 Категорија: Достигнућа

Друштво школских библиотекара Србије у марту текуће године расписало је наградни конкурс "Разгледница из школске библиотеке" намењен ученицима основних и средњих школа. Циљ конкурса био је промоција школских библиотека, развијање креативности, медијске и дигиталне писмености ученика. Конкурс је расписан у три категорије: за ученике од првог до четвртог разреда, ученике од петог до осмог разреда основних школа и за ученике средњих школа. Ученици су на фотографијама приказали како читају, траже информације, раде домаће задатке, уче, маштају, друже се, како проводе своје време у школској библиотеци... На конкурс је пристигло укупно 341 фотографија: 161 фотографија ученика нижих разреда, 115 фотографија ученика виших разреда, 65 фотографија ученика средњих школа Наш ученик Жарко Цветић, четврти разред гимназије, освојио је трећу награду у категорији средњошколаца. Додела награда и диплома награђеним ученицима одржаће се током свечаног дела Скупштине Друштва школских библиотекара Србије, 27. априла 2018. године, са почетком у 11:00 часова, у ОШ „Дринка Павловић“, Косовска 19, у Београду.

Ученичке компаније и ове године засијале

Датум: 21. April 2018 08:19 Категорија: Достигнућа

Средња школа „Свети Ахилије“ Ариље представила  се са четири ученичке компаније дана 29. марта, 2018. године на регионалном такмичењу југозападне и централне Србије. Само једна од ове три сјајне групе ученика није успела да се пласира и на Републички ниво.
На Републичко такмичење у категорији социјално предузетништво пласирале су се следеће компаније: „Bricket Company“, „FindMe“ и „Plumeria“.

Школско такмичење - текстилство

Датум: 04. April 2018 15:38 Категорија: Достигнућа

У периоду од 2.  до 26. марта одржана су школска такмичења из групе текстилних предмета.

Окружно такмичење из биологије

Датум: 04. April 2018 15:11 Категорија: Достигнућа

У недељу, 25. марта на окружном такмичењу из биологије одржаном у Пријепољској гимназији наши сјајни биолози Ђорђе Савић, ученик првог разреда гимназије и Милица Јовичић, ученица трећег разреда гимназије, пласирали су се на Републичко такмичење освојивши прва места са изванредних 94, односно 97 бодова. Успех су постигли уз велики труд и рад, стручно вођени упутима своје предметне наставнице Славице Ђукић Радојевић. Желимо им да постигну завидне резултате и на наредном нивоу такмичења!
Неизоставимо да споменемо и вредну и посвећену Јовану Савчић, ученицу другог разреда гимназије (ментор: Наташа Митровић) која је освојила треће место са солидних 88 бодова, али се није пласирала даље. Честитамо и њој!

Гимнастика - Републичко такмичење

Датум: 29. Mart 2018 08:43 Категорија: Достигнућа

У уторак, 27.марта у Пироту је одржано Републичко такмичење у спортској гимнастици. Нашу школу представљала је екипа у саставу - Милан Гавриловић и браћа - Дарко и Марко Радуловић. Екипа није заузела једно од прва три места. У појединачној конкуренцији се такмичио Дарко, и од максималних 100 бодова, освојио одличних 96,75 и заузео 12. место од 25 учесника, што најбоље говори о квалитету и конкуренцији на такмичењу