Достигнућа

Такмичења из математике

Датум: 12. April 2019 08:43 Категорија: Достигнућа

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ МАТЕМАТИКЕ одржано је 19. јануара.

Енглески језик

Датум: 10. April 2019 09:42 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из енглеског језика за завршне разреде одржано је  у нашoj школи 11. марта.

Књига је јединствена преносива магија

Датум: 09. April 2019 09:08 Категорија: Достигнућа

Одлуком Управног одбора Друштва школских библиотекара Србије расписан је други по реду Фото-конкурс „Разгледница из школске библиотеке“, са датумом завршетка 24. март 2019. године.

Турнир у малом фудбалу

Датум: 08. April 2019 09:33 Категорија: Достигнућа

У периоду од првог до четвртог априла текуће године у нашој школи одрћан је турнир у малом фудбалу.

Поново прво место, а и четврто!

Датум: 01. April 2019 08:41 Категорија: Достигнућа

На Регионалном такмичењу југозападне Србије, одржаном у Крагујевцу 27.03.2019. године, Средња школа „Свети Ахилије“ Ариље је освојила прво и четврто место и тиме се са две екипе пласирала на Републичко такмичење.

Књижевна олимпијада

Датум: 01. April 2019 08:31 Категорија: Достигнућа

У суботу 30. 3. 2019. у Економској школи у Ужицу одржано је Окружно такмичење ученика гимназија и средњих стручних школа -  КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА.

Окружно такмичење из кошарке

Датум: 29. Mart 2019 11:06 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из Кошарке "3 на 3" одржаном у Ариљу у спортској хали дана 27.03.2019. године у организацији СШ "Свети Ахилије", мушка екипа наше школе освојила је прво место и пласирала се на Међуокружно такмичење. До финала су победили: Гимназију из Пријепоља, Угоститељско-туристичку школу из Чајетине и у финалу Техничку школу из Косјерића. Екипа: Ђорђе Симеуновић, Љубиша Маслар, Ђорђе Стопић и Никола Исаиловић; наставник: Ранко Давидовић.

Честитке за златне момке!

Окружно такмичење из биологије

Датум: 29. Mart 2019 10:57 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из биологије одржано је 24. марта у Медицинској школи у Ужицу.
Из наше школе учествовало је 6 ученика.

На Републичко такмичење пласирале су се две ученице: ученица четвртог разреда гимназије—Милица Јовичић, која је заузела 1. место са освојених 99 бодова и ученица трећег разреда гимназије Јована Савчић, која је заузела 3. место са освојених 85 бодова.

· Такође треба поменути и остале ученике који су били високо рангирани, али нису заузели прва три места. То су:

· Александар Ђајић III-4,
· Катарина Радојевић III-3,
· Јована Новитовић IV-3,
· Марија Божовић IV-4.

Предметни наставници—Наташа Митровић и Славица Ђукић Радојевић задовољне су постигнутим резултатима ученика на такмичењу.

Историја

Датум: 18. Mart 2019 13:35 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из историја одржано је 17. марта у нашој школи.

Рукомет

Датум: 18. Mart 2019 13:29 Категорија: Достигнућа

- СОЛИДНО ЧЕТВРТО МЕСТО -

Окружно такмичење у рукомету одржано је 12. марта у Пријепољу. Нашу школу представила је мушка екипа у следећем саставу: