Стигли су први овогодишњи Витезови

Датум: 20. Oktobar 2017 12:06 Категорија: Новости

Изашао је први овогодишњи број школског листа Витезови од Списатељског пера.

Акција добровољног давања крви

Датум: 18. Oktobar 2017 18:11 Категорија: Новости

Здравствени центар Ужице, одељење за трансфузију крви организује честе акције добровољног давања крви.
Данас су ученици и запослени наше школе добили прилику да буду хумани и спасе нечији живот.

Настава програмирања у петом и шестом разреду

Датум: 17. Oktobar 2017 18:20 Категорија: Новости

У недељу, 15 октобра, у периоду од 10 до 16ч у средњој школи Свети Ахилије у Ариљу реализован je први део обуке у оквиру пограма стручног усавршавања за запослене у образовању "Настава програмирања у петом и шестом разреду". Програму су присуствовали наставници основних школа из Ариља, Ивањице, Чачка.
Реализатор програма је Фондација Петља у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја.

Зидне новине оживеле школу

Датум: 16. Oktobar 2017 12:29 Категорија: Новости

Новинарска секција СШ "Свети Ахилије" Ариље зидним новинама је освежила школски простор испред кабинета српског језика.

Путујућа изложба речи

Датум: 12. Oktobar 2017 20:37 Категорија: Новости

У уторак, 10. октобра у градској галерији свечано је отворена изложба "Путујућа изложба речи".

Једна наизглед обична девојка заблистала на Белом двору

Датум: 12. Jul 2017 13:42 Категорија: Новости

Наизглед сасвим обична, скромна девојка Јелена Миливојевић, гимназијалац матурант, у петак, 3. јуна заблистала је међу најбољима у Србији.
Замолили смо је да за школски лист одгвори на неколико питања. Интеврју прочитајте у наставку.

Промоција романа "Кров"

Датум: 21. Jun 2017 11:57 Категорија: Новости

Народна библиотека Ариље је у уторак, 20. јуна организовала промоцију књиге  "Кров", аутора Владимира Савића, општинског јавног првобраниоца у Ариљу.
Сара Милинковић, ученица првог разреда гимназије (одељењски старешина - Стојна Матовић) и чланица Библиотечке секције узела је учешће у овом догађају прочитавши делове из књиге по избору аутора.

Књижевно вече "Славко Луковић"

Датум: 09. Jun 2017 13:19 Категорија: Новости

У среду, 7. јуна у Соколском дому
организована је промоција књиге
"Клупа под брезом" преминулог песника,
нашег мештанина - Славка Луковића
Живот и стваралаштво ове необичне
лирске душе приказали су чланови
Библиотечке секције СШ "Свети Ахилије" Ариље.

У СШ "Свети Ахилије" Ариље обележен Дан отворених врата

Датум: 15. Maj 2017 10:15 Категорија: Новости

У петак, 12. маја у СШ "Свети Ахилије" Ариље
обележен је Дан отворених врата.

„Стојан Стив Тешић – Ужичанин из Америке“

Датум: 03. Maj 2017 08:41 Категорија: Новости

После радионице „Направи сопствени обележивач“, Библиотечка секција је наставила прославу  Светског дана књиге приредивиши књижевни час „Стојан Стив Тешић – Ужичанин из Америке“.