Срећни празници

Датум: 31. Decembar 2017 19:23 Категорија: Новости

Радионица "Пирамида од књига"

Датум: 27. Decembar 2017 08:42 Категорија: Новости

Наша библиотека и ове године обележила је новогодишње и божићне празнике једним необичним дрвцетом од књига. У празничном полету учествовали су чланови Библиотечке секције: Андријана Милићевић и Милан Рајковић, заједно са одељењем првог разреда из подручја рада машинство које се укључило у овај догађај захваљујући сарадњи библиотекарке и наставнице српског језика Весне Аћимовић.
Док су китили необично божићно дрвце, ученици су разговарали са библиотекарком и наставницом о обичајима приликом прославе Божића и Нове године код нас и у свету, а затим су учили традиционалну каталонску божићну песму - Кага тијо. Сви који желе могу да посете кабинет број шест и уживо виде новогодишњу пирамиду од књига, и можда оставе неки украс или поруку неком драгом.

Витезови од Списатељског пера 2

Датум: 20. Decembar 2017 13:50 Категорија: Новости

Стигао је други број Витезова. Сазнајте какве су успехе у протеклом периоду постигли наши средњошколци, упознајте музичке таленте школе и читајте прелепе лирске ноте ученика - младих песника.

Посета министра за иновације и технолошки развој

Датум: 06. Decembar 2017 08:21 Категорија: Новости

Дана 04. децембра 2017. године у склопу своје посете Ариљу, Министар за иновације и технолошки развој господин Ненад Поповић је посетио и нашу школу, а која је и дефинисана и предвиђена кроз његов протокл, а у договору са председником скупштине Ариље господином Драгишом Терзићем и директором школе Ранком Давидовићем.

Брана Петровић

Датум: 22. Novembar 2017 11:45 Категорија: Новости

У понедељак, 20. новембра у кабинету број шест средње школе "Свети Ахилије" Ариље одржан је књижевни час "Бранислав Брана Петровић". Овај начин зближавања са књижевношћу постао је већ традиционалан облик рада Библиотечке секције која сваке школске године одржи по три, четири оваква часа. Рад на припреми часа зближава ученике са библиотекаром, а простор библиотеке почињу да доживљавају као домаћи, па су њихове посете и након одрађеног задатка учесталије, а број прочитаних дела знатно увећан.

На Дрини ћуприја

Датум: 07. Novembar 2017 22:11 Категорија: Новости

Поводом 125 година од рођења Ива Андрића, нашег легендарног нобеловца, Народна библиотека Ариље организовала је књижевно-уметничко вече На Дрини ћуприја у драмском тумачењу Тихомира Станића. Програм је изведен у понедељак, 6. новембра у Сали соколског дома са почетком у 20 сати. Народна библиотека се потрудила да припреми посебан програм за ученике наше школе као увод у овај изванредан уметнички наступ.

Стигли су први овогодишњи Витезови

Датум: 20. Oktobar 2017 12:06 Категорија: Новости

Изашао је први овогодишњи број школског листа Витезови од Списатељског пера.

Акција добровољног давања крви

Датум: 18. Oktobar 2017 18:11 Категорија: Новости

Здравствени центар Ужице, одељење за трансфузију крви организује честе акције добровољног давања крви.
Данас су ученици и запослени наше школе добили прилику да буду хумани и спасе нечији живот.

Настава програмирања у петом и шестом разреду

Датум: 17. Oktobar 2017 18:20 Категорија: Новости

У недељу, 15 октобра, у периоду од 10 до 16ч у средњој школи Свети Ахилије у Ариљу реализован je први део обуке у оквиру пограма стручног усавршавања за запослене у образовању "Настава програмирања у петом и шестом разреду". Програму су присуствовали наставници основних школа из Ариља, Ивањице, Чачка.
Реализатор програма је Фондација Петља у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја.

Зидне новине оживеле школу

Датум: 16. Oktobar 2017 12:29 Категорија: Новости

Новинарска секција СШ "Свети Ахилије" Ариље зидним новинама је освежила школски простор испред кабинета српског језика.