Боје Шпаније

Датум: 27. Septembar 2024 09:19 Категорија: Новости

Наше ученице из првог разреда гимназије — Теодора Симеуновић и Нађа Новаковић јуче су у библиотеци ОШ "Стеван Чоловић" групи девојчица из осмог разреда представиле боје и звуке шпанског језика кроз занимљиву радионицу игара на срећу.

Новоформирана секција за шпански језик успоставила је сарадњу са Библиотечком секцијом наше школе и библиотекарима Аном Кратовац и Анђелком Ковачевић, осмисливши ову динамичну активност да обележи Европски дан језика.

Ученици су учили домаће животиње и боје и притом се изузетно забављали. Већ слободни да се поздраве на шпанском, из библиотеке су изашли са осмехом и пуни приче.

Овим поводом свим учесницима радионице поклоњен је Илустровани речник речи и израза из ариљског краја који су заједнички израдили основци, средњошколци и једна вртићка група предшколске установе Ариље.

Колико језика говориш толико вредиш.

Наша деца су највеће благо.

Фотографије је израдио Иван Жунић, члан Библиотечке секције, ученик четвртог разреда финансијског администратора СШ "Свети Ахилије" Ариље.