Аматерско сликарство у пуном сјају

Датум: 20. Jun 2024 08:35 Категорија: Новости

Одељење другог разреда гимназије заједно са својим разредним старешином, Јеленом Коризмом и уз подршку и помоћ проф. Милије Стругаревића и ученика првог разреда машинске школе, осмислили су пројекат на тему аматерско сликарство, а у оквиру предмета Језик, медији и култура.
Осликане су две клупе које красе школски простор и истичу домишљатост и стваралачки потенцијал наших ученика. Активност су употпунили и израдом краћег видео записа који морате да погледате.
Овим пројектом изнете су невероватне  ликовне замисли, оживљени омиљени цртани јунаци, симболи који за сваког од њих нешто посебно значе, али најважније је дружење и време које су они провели заједно у креативном стваралаштву. Коначан производ има и естетску функцију и корисну примену.
Ово је само почетак занимљивих и лепих пројеката који ће пратити ову и наредне генерације.