НИС-олимпијада

Датум: 30. Maj 2024 10:20 Категорија: Достигнућа

У суботу, 25.5.2024,  ученица наше средње школе "Свети Ахилије" Ариље, Лана Вукоје,  учествовала је на завршном такмичењу НИС-олимпијаде из руског језика, на које се пласирала као најбоља у својој категорији у нашој школи.
Такође, на исто такмичење се пласирла и ученица истог ментора, Марине Бенке, и наша будућа ученица , Теодора Симеуновић (ОШ "Стеван Чоловић").
Такмичење, које се убраја у међународна,  одржано је у Нишу на Филозофском факултету.
Ученице су показале завидан ниво знања из руског језика и решене су да наредних година освоје дато такмичење.
Ученице су заједно са својим ментором похваљене од стране организатора датог такмичења. Све честитке и нека им се жеље поводом Олимпијаде у наредним годинама остваре.