Још једно признање

Датум: 07. Jun 2022 13:36 Категорија: Достигнућа

С поносом вас обавештавамо да је на предлог Српске књижевне задруге наша школа потписала приступницу и постала њен члан. Школа ће се, у циљу очувања највиших вредности нашег идентитета – писма, језика, традиције и културе; укључити у акцију „Повратак читању и ћирилици“ коју је Задруга покренула пре две године
Поред основне делатности – издаваштва, Задруга је у свом оснивачком акту из 1892. године,  дефинисана и као просветно-културна и научна установа, тако да је све до Првог светског рата била под ингеренцијом Министарства просвете, а све школе у Србији биле су њени чланови.
Задруга је и данас окренута српским школама, са намером да својим угледом и ауторитетом подстакне младе људе да негују културу сећања и чувања највиших вредности: српске традиције и културе. Са друге стране,  младалачка енергија ученика неопходна је Српској књижевној задрузи да у новом, дугачијем времену, сачува своју изворну мисију у српској култури.