Чувари природе

Датум: 11. April 2022 12:21 Категорија: Новости

Ученици Спасоје Јојић, Лазар Цветић и Ђорђе Радојичић из одељења II5, заједно са разредним старешином - Јеленом Божовић и предметним наставником Марком Босићем осмислили су и у дело спровели акцију "Прихвати изазов". Њихов изазов био је празан простор око текстилне радионице који су желели да на неки начин улепшају и тако допринесу уређењу Школског дворишта и покажу значај друштвено-корисног рада и очувања животне средине. Идеја је била садња воћа. Ученици су предлог изнели директору, који је радо прихватио и одобрио реализацију идеје.

Наставник Марко Босић донео је саднице вишње и јасена, а радна акција спроведена је у суботу - 9. априла. Наши вредни чувари природе упутили су позив и осталим ученицима наше школе да се прикључе акцији.

Похваљујемо ову лепу иницијативу и радо прихватамо изазов!