„Стојан Стив Тешић – Ужичанин из Америке“

Датум: 03. Maj 2017 08:41 Категорија: Новости

После радионице „Направи сопствени обележивач“, Библиотечка секција је наставила прославу  Светског дана књиге приредивиши књижевни час „Стојан Стив Тешић – Ужичанин из Америке“.

Ученици другог разреда: Никола Лукић, Александра Савић, Марија Ђоковић и Анастасија Недељковић и ученица првог разреда гимназије - Сара Милиновић представили су животну и радну биографију Стива Тешића, сценаристе и драмског писца, пореклом Ужичанина, добитника Оскара за најбољи оригинални филмски сценарио, награде за најбољи сценарио Њујоршког филмског критичког круга и награде Удружења писаца Америке за најбољу комедију писану директно за филм.
За све ученике које је заинтересовала биографија овог великог уметника чији филмови и данас стоје у самом врху лествице култних филмова, библиотекарка је припремила додатне материјале уколико буду желели да спроведу дубље истраживање.
Чланови секције полетно су дочекали извођење овог часа, неизмерно задовољни прикупљањем нових сазнања, откривањем изванредних људи из наших крајева који су нажалост у јавности врло мало или потпуно непознати. Они једва чекају неке нове радионице, књижевне часове и представе где ће открити неке нове значајне личности.