Направи сопствени обележивач за књигу

Датум: 21. April 2017 08:41 Категорија: Новости

У среду 19. априла, у оквиру недеље књиге, која се у нашој школи обележава
другу годину за редом, Библиотечка секција спровела је радионицу
"Направи сопствени обележивач за књигу".

Ово је само једна у низу активности које ће секција спровести поводом прославе празника књиге. Декоративне обележиваче са поучним цитатним порукама, које можете видети на слици испод, израдила је Андријана Милићевић, ученица првог разреда образовног профила моделар одеће.
Припрема за радионицу трајала је неколико дана. Одабиру цитатних порука претходило је право научно истраживање библиотечке грађе што је за ученике добра припрема и обука за писање матурских, семинарских и научних радова у будућности.
Као следећу активност секција најављује књижевни час посвећен Стиву Тешићу, Ужичанину из Амеркике, добитнику Оскара за најбољи оригинални сценарио за филм "Четири мангупа". Поред тога биће и организован један час "Ученик у улози библиотекара", и предавање о Виљему Шекспиру.

Видео снимак са радионице погледајте овде.