Лајање на звезде

Датум: 05. April 2017 11:30 Категорија: Новости

Весна Аћимовић, професорка српског језика и књижевности,
са својим драмцима и ове године две вечери за редом
(3. и 4. априла 2017. године) одушевила је пуну биоскопску салу.

У односу на претходне, махом представе озбиљне садржине, овогодишња представа Лајање на звезде можда је  била ближа драмцима, садашњим и будућим матурантима, који су, видело се, врло уживали и били дубоко унети у своје улоге.

Чланови Драмске дружине Средње школе "Свети Ахилије" из Ариља:  Давид Ивановић (филозоф), Софија Ђокић (Даница)
Милан Радосављевић (Лоза), Милица Поповић (Милица), Марко Радишић (Тупа), Невена Вукотић (Јана); Јелена Лазовић, Душица Авакумовић, Вања Павловић, Ђурђица Јовановић, Урош Плазинчић (Девојчице и дечаци одељења IV2),  Николина Ћирковић (Мерлинка), Коста Бркић и Лазар Недељковић (Млађи школарци), Вукашин Милић (Професор физичког), Никола Миловановић (Професор хемије), Ђорђе Ђоковић (Професор историје), Марија Ђоковић (Професорка биологије), Никола Никитовић (Професор обуке), Милица Јовичић (Професорка француског), Марија Божовић (Марић), Анастасија Недељковић (Директорка школе), Лука Антовић (Блеса, Филозофов брат), Анђела Красић (Наратор), Иван Јовановић (Анђелин удварач),
Ирина Божовић (Продавачица цвећа) измамили су осмехе и уздахе, старије гледаоце подсетили на неко лепше време и неке минуле тинејџерске велике и драге дане; а млада публика проналазила је себе у неком од ликова и било је погледа испод ока и преко рамена, и неких смелих као Филозоф, упорних као Лозо, и јаких и самоуверених као Тупа које је представа подстакла да освоје срце неке вршњакиње за којом одавно чезну.

Новац прикупљен од продатих улазница намењен је бившем ученику наше школе Ненаду Јовановићу и његовој породици.
Драмци су добили позив за учешће на Фестивалу у Бајиној Башти, који би требало да се одржи 20. Априла.

Хвала што сте донели освежење у наш град!

Видео снимке погледајте ове: видео 1, видео 2