Осмех се вратио у град

Датум: 09. Mart 2017 10:05 Категорија: Новости

Група ученика Средње школе „Свети Ахилије“ Ариље осмелила се у вилики подухват организације сопствене књижевне вечери.

Окупљени у снажни тим под руководством Јелене Миливојевић, ученице четвртог разреда гимназије, наши ученици: Милица Јовичић, Невена Вукотић, Димитрије Поповић, Никола Лукић, Иван Јовановић и Никола Ђукић, ученик пожешке гимназије, рецитовали су стихове Балашевића, говорили о његовом животу и звуком гитаре пробудили гласове пуне биоскопске сале.
Сви заједно њишући се певали су Рачунајте на нас и Причу о Васи  Ладачком.
Цео догађај не би био могућ и без неизоставне техничке подршке већ скоро правих професионалаца: Николе Миловановића и Жарка Цветића.
Ово је један велики корак напред. Сјајни уметнички тим показао је да је спреман за самосталан рад и улазак у свет одраслих.
Сада имају одскочну даску за развој свог стваралачког духа, самопоуздања, организаторских способности и способности за тимски рад.

Честитамо, уметничка дружино!

Још фотографија погледајте овде.