Планови активности за матурске и завршне испите

Датум: 30. Maj 2024 17:39 Категорија: Обавештења

Одељење IV-2 - финансијски администратор
Одељење IV-3 - гимназија
Одељење IV-6 - електротехничар енергетике
Одељење III-5 - аутомеханичар
Одељење III-5 - модни кројач

НИС-олимпијада

Датум: 30. Maj 2024 10:20 Категорија: Достигнућа

У суботу, 25.5.2024,  ученица наше средње школе "Свети Ахилије" Ариље, Лана Вукоје,  учествовала је на завршном такмичењу НИС-олимпијаде из руског језика, на које се пласирала као најбоља у својој категорији у нашој школи.
Такође, на исто такмичење се пласирла и ученица истог ментора, Марине Бенке, и наша будућа ученица , Теодора Симеуновић (ОШ "Стеван Чоловић").
Такмичење, које се убраја у међународна,  одржано је у Нишу на Филозофском факултету.
Ученице су показале завидан ниво знања из руског језика и решене су да наредних година освоје дато такмичење.
Ученице су заједно са својим ментором похваљене од стране организатора датог такмичења. Све честитке и нека им се жеље поводом Олимпијаде у наредним годинама остваре.

Пријава ванредних испита

Датум: 30. Maj 2024 08:12 Категорија: Испити

Пријаве за полагање ванредних испита у јунском испитном року примаће се од 03. до 05. јуна 2024. године. Од 8 до 14 часова у школској библиотеци. Распоред полагања испита биће објављен након истека рока за примање испитних пријава.

Стручна посета АТБ Север Суботица

Датум: 27. Maj 2024 09:46 Категорија: Новости

У петак, 24. 05. 2024. године, одељење IV6 Електротехничари енергетике посетили су фабрику генератора и мотора АТБ СЕВЕР у Суботици у пратњи наставника Радичевић Раденка.
Упознали су са начином израде генератора и мотора, њиховим деловима као и самом конструкцијом, чиме су употпунили знања из предмета Електричне машине, такође упознали су се са начином ремонтовања истих.

АТЛЕТИКА

Датум: 20. Maj 2024 11:10 Категорија: Достигнућа

На Међуокружном такмичењу из атлетике, које је одржано у Прибоју 16. маја, наши ученици Милица Стојковић (800m) и Марко Пећинар (1000m), освојили су ТРЕЋЕ и ЧЕТВРТО место.

Спортски успеси

Датум: 13. Maj 2024 09:39 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из aтлетике које је одржано у Бајиној Башти, ученици наше школе остварили су одличан успех:

• Милица Стојковић  (800m)  ̶ ПРВО МЕСТО и пласман на Међуокружно такмичење;
  • Марко Пећинар (1000m)  ̶ ПРВО МЕСТО и пласман на Међуокружно такмичење и
  • Лана Вукоје у дисциплини бацање кугле остварила је одлично ТРЕЋЕ МЕСТО.

Све честитке за наше изванредне спортисте и њиховог ментора Ранка Давидовића!

Ученици електро-смера у посети разводном постројењу

Датум: 07. Maj 2024 11:44 Категорија: Новости

У среду 24. априла ученици четвртог разреда Електротехничара енергетике посетили су разводно постројење Ариље 2, 110/35 kV, у пратњи наставника Радичевић Раденка, а у склопу предмета Електроенергетска постројења.
Елементе као и начин рада и улогу датог постројења, мере заштите на раду објаснили су им инжињери који раде у ЕПС-у.
Ученици су ову посету означили као корисно искуство у даљем учењу и раду.

УПИС 2024/25.

Датум: 25. April 2024 11:10 Категорија: Обавештења

Све о образовним профилима које уписујемо у школској 2024/25. години прочитајте ОВДЕ

Светски дан књиге

Датум: 24. April 2024 09:58 Категорија: Новости

Библиотеке су светионици знања, а Светски дан књиге повод библиотекарима да ту светлост интензивирају и усмере.

Зачудност библиотечким штивом не јењава када је само једном радознало дечије око спозна.

На Светски дан књиге ту искру оснажили су ученици ОШ "Стеван Чоловић" и СШ "Свети Ахилије" Ариље: Магдалена Теофиловић и Јана Јовановић (8. разред) и Иван Жунић, Милан Радосављевић, Велимир Вељовић и Јована Дмитровић (3. разред економске школе), заједно са својим библиотекарима Анђелком Ковачевић и Аном Кратовац.

Пуну библиотеку публике у основној школи увели смо у свет настанка и развоја библиотека у нашој земљи и у свет светских музеја књиге. Од манастирских библиотека, преко читалишта и књижара, настале су велике библиотеке као што је Народна библиотека Србије, Библиотека града Београда, Универзитета библиотека, али и мање библиотеке, као што су војна библиотека и друге библиотеке у саставу бројних установа као што су школе, болнице, научни институти и др. Отворили смо виртуелна врата музеја дечје књиге у Хагу, музеја минијатурне књиге у Бакуу у Азербејџану и јединог музеја књиге и путовања на свету Адлигата са седиштем у Београду, чији је огранак легат нашег прослављеног писца, почасног грађанина Ариља — Добрила Ненадића.

Библиотекари су зачинили излагање ученика причом о пореклу празника књиге, о занимљивостима везаним за предмете који се налазе у Адлигату, о правим српским штампаријама и бази мреже библиотека Србије и њеном значају за кориснике библиотека.

Знање и стваралачки рад увек проналази свој пут. Живеле библиотеке! Живеле књиге!

ДРУГИ У РЕПУБЛИЦИ

Датум: 24. April 2024 08:27 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу из књижевности одржаном 21. априла у Сремским Карловцима, а на ком је учешће узело око 500 ученика свих разреда из целе Србије, наша Милица Митровић освојила је високо друго место у категорији међу 80 такмичара другог разреда средње школе.
Још једном наша школа се показала и доказала квалитетом рада и наставног кадра.

Честитке за Милицу и њеног ментора Јелену Коризму!