Обавештења

Средња школа „Свети Ахилихе“ Војводе Мишића 40 31230 Ариље О Б А В Е Ш Т Е Њ Е Пријава испита за ванредне ученике у новембарском испитном року 2019/2020. године обавиће се у периоду од 13. новембра до 15 новембра 2019. године у просторији библиотеке 8:00-12:00 часова. Молимо све заинтересоване кандидате да пријаве доставе благовремено како би направили распоред полагања испита. У Ариљу, Директор школе 8. новембар 2019. Братислав Ђорђевић

Планови активности за матуранте

Датум: 24. Maj 2020 17:29 Категорија: Обавештења

Планови активности за матуранте:

-Гимназија
-Текстилство
-Машинство
-Економија

Распред ванредних испита

Датум: 15. Maj 2020 08:19 Категорија: Обавештења

Распоред полагања ванредних испита

НАЗИВ ПРЕДМЕТА (КОМИСИЈА)

ДАТУМ ВРЕМЕ
Практична настава- текстилство III и  IV година
(Авакумовић, Бошковић, Босић)

Уторак, 19.05.2020. 11:00
(Јојић, Стаменић, Савић)

Уторак, 19.05.2020. 12:00

МАТУРСКИ РАД

Датум: 11. Maj 2020 15:45 Категорија: Обавештења

Драги матуранти,

Упутство за израду матурских радова које је приредила професорка рачунарства и информатике
Драгана Радивојевић Ђунисијевић можете преузети ОВДЕ.

Обавештење - ванредни испити

Датум: 11. Maj 2020 15:27 Категорија: Обавештења

Рок за полагање ванредних испита

Због немогућности одржавања априлског рока током ванредног стања испити су померени и
одржаће се у току следеће седмице, од 18. до 22. маја.
Пријава испита биће 13. и 14. маја у периоду од 10 до 12 часова у просторијама библиотеке.
Распоред полагања биће истакнут у петак на сајту.

ОБАВЕЗНО НОШЕЊЕ МАСКЕ И РУКАВИЦА!

Братислав Ђорђевић

ЗА МАТУРАНТЕ

Датум: 08. April 2020 11:53 Категорија: За ученике

Драги матуранти,

Факултет техничких наука у Чачку организује бесплатну онлајн припремну наставу
за полагање пријемног испита.
Заинтересовани ученици више информација могу видети овде.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ, НАСТАВНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

Датум: 18. Mart 2020 15:01 Категорија: Обавештења

Поштовани ученици, наставници и родитељи,

Пред свима нама је тежак период током којег ћемо се суочавати са разним изазовима у свим сферама свакодневног функционисања.
Природно је да овакве неизвесне, непознате и угрожавајуће ситуације у нама изазивају страх и наш циљ је да се заједно боримо и пронађемо најбоље решење.
Стога, у циљу смањења стопе анксиозности и депресије у условима социјалне изолације, од велике је важности да комуницирамо како са ближњима, тако и са стручњацима.
Уколико вам је потребна психолошка подршка и помоћ због страха, изолације, усамљености и свих осталих тешкоћа проузрокованих новонасталом ситуацијом, будите слободни да ми се обратите преко адресе [email protected].
Осим тога, бићу вам на располагању и за проблеме који нису нужно повезани са тренутном ситуацијом, а који се тичу школе, учења, међуљудских односа и слично.

Придржавајте се препорука надлежних, чувајте себе и друге!

Стручни сарадник - психолог
Ђурђа Петровић

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ/ЗАКОНСКЕ ЗАСТУПНИКЕ

Датум: 17. Mart 2020 13:13 Категорија: Обавештења

У циљу остваривања права ученика на образовање, Министарство просвете, науке и технолошког развоја припремило је оперативни план за наставак рада школа у отежаним условима, кроз остваривање образовно-васпитног рада учењем на даљину. Целокупан садржај обавештења прочитајте овде.

Датум: 16. Mart 2020 07:43 Категорија: Обавештења

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ И РОДИТЕЉЕ

У складу са уведеним ванредним стањем у РС и мерама које се односе на функционисање образовно-васпитних установа у току ванредног стања, Средња школа „Свети Ахилије“ Ариље неће реализовати наставу на уобичајени начин од понедељка 16.03.2020.године.

Очекујемо да од Министарства просвете, науке и технолошког развоја РС добијемо прецизне инструкције о начину организовања наставе у наредном периоду. Одмах по добијању ових информација, са њима ћемо упознати ученике и родитеље.

Пратите сајт школе и будите у контакту са вашим разредним старешинама, јер ћете на тај начин добијати најрелевантније информације.

Придржавајте се свих препорука надлежних, које имају за циљ ублажавање ризика које са собом носи новонастала ситуација.

Ваша школа је уз вас. Заједнички ћемо проћи кроз овај непријатан период који је, поред непријатности које неминовно производи, и јединствена прилика за развој одговорности, емпатије, самодисциплине и уопште лични развој и сазревање.

До следећег обавештења....

У Ариљу, 15.03.2020.године                                                                                Братислав Ђорђевић, директор школе

ПРЕПОРУКА ЗА ПРЕВЕНЦИЈУ ШИРЕЊА ВИРУСА

Датум: 12. Mart 2020 11:51 Категорија: Обавештења

Министарство просвете, науке и технолошког развоја издало је препоруку за превенцију ширења вируса и можете је преузети овде.

Датум: 11. Mart 2020 17:25 Категорија: Обавештења

ОБАВЕШТЕЊЕ

На основу забране јавних скупова у затвореном простору, са више од 100 присутних и препоруке Министарства просвете, науке и технолошког развоја, хуманитарна акција ученичког парламента Средње школе "Свети Ахилије" Ариље "И твоје лице звучи познато" планирана за четвртак 12.03.2020. године, неће бити одржана у планираном термину и одлаже се до даљњег.
О термину одржавања акције јавност ће бити благовремено обавештена.
Похваљујем ангажовање свих који су у претходном периоду уложили огроман труд да би до реализације ове акције дошло. Изражавам очекивање да ћете задржати висок ниво мотивације да акцију одржимо када се за то стекну услови.

У Ариљу, 11.03.2020. године

Братислав Ђорђевић