Јун 2020

Достигнућа

Поново прво место, а и четврто!

Датум: 01. April 2019 08:41 Категорија: Достигнућа

На Регионалном такмичењу југозападне Србије, одржаном у Крагујевцу 27.03.2019. године, Средња школа „Свети Ахилије“ Ариље је освојила прво и четврто место и тиме се са две екипе пласирала на Републичко такмичење.

Књижевна олимпијада

Датум: 01. April 2019 08:31 Категорија: Достигнућа

У суботу 30. 3. 2019. у Економској школи у Ужицу одржано је Окружно такмичење ученика гимназија и средњих стручних школа -  КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА.

Окружно такмичење из кошарке

Датум: 29. Mart 2019 11:06 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из Кошарке "3 на 3" одржаном у Ариљу у спортској хали дана 27.03.2019. године у организацији СШ "Свети Ахилије", мушка екипа наше школе освојила је прво место и пласирала се на Међуокружно такмичење. До финала су победили: Гимназију из Пријепоља, Угоститељско-туристичку школу из Чајетине и у финалу Техничку школу из Косјерића. Екипа: Ђорђе Симеуновић, Љубиша Маслар, Ђорђе Стопић и Никола Исаиловић; наставник: Ранко Давидовић.

Честитке за златне момке!

Окружно такмичење из биологије

Датум: 29. Mart 2019 10:57 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из биологије одржано је 24. марта у Медицинској школи у Ужицу.
Из наше школе учествовало је 6 ученика.

На Републичко такмичење пласирале су се две ученице: ученица четвртог разреда гимназије—Милица Јовичић, која је заузела 1. место са освојених 99 бодова и ученица трећег разреда гимназије Јована Савчић, која је заузела 3. место са освојених 85 бодова.

· Такође треба поменути и остале ученике који су били високо рангирани, али нису заузели прва три места. То су:

· Александар Ђајић III-4,
· Катарина Радојевић III-3,
· Јована Новитовић IV-3,
· Марија Божовић IV-4.

Предметни наставници—Наташа Митровић и Славица Ђукић Радојевић задовољне су постигнутим резултатима ученика на такмичењу.

Историја

Датум: 18. Mart 2019 13:35 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из историја одржано је 17. марта у нашој школи.

Рукомет

Датум: 18. Mart 2019 13:29 Категорија: Достигнућа

- СОЛИДНО ЧЕТВРТО МЕСТО -

Окружно такмичење у рукомету одржано је 12. марта у Пријепољу. Нашу школу представила је мушка екипа у следећем саставу:

Наши ученици признати млади писци

Датум: 04. Februar 2019 10:16 Категорија: Достигнућа

Радови чланова Новинарске секције СШ "Свети Ахилије" Ариље: Милице Поповић, Ђурђице Јовановић, Ирене Вајовић, Јоване Плазинчић, Ђорђа Савића, Николе Крајовића и Андријане Милићевић објављени су у Зборнику књижевног стваралаштва младих Србије и дијаспоре поред других 135 одабраних радова.
На конкурсу је учествовало преко 3.000  ученика из школа са подручја целе Србије и дијспоре. Ученици су регистровани код Народне библиотеке Србије као млади писци. Ово је још један значајан успех за нашу школу.
Желимо нашим младим писцима да наставе да се баве књижевним радом и постижу још веће успехе!

Свечана додела диплома

Датум: 19. Jun 2018 21:28 Категорија: Достигнућа

Осамнаести јунски дан у салу Скупштине општине Ариље донео је несвакидашњи звездани сјај. Не, не говоримо о науци необјашњивим сударима у космосу, нити о паду метеора. Истина јесте у питању један велики прасак, али он не потиче из свемира. Звездице завршних разреда средње школе „Свети Ахилије“ Ариље овде су трепериле, и поред великог подухвата за једног од скора пунолетног грађанина – завршетка средњег школовања, неки од њих бацали су ватромете бројних других успеха.

Награђени најбољи

Датум: 31. Maj 2018 10:43 Категорија: Достигнућа

У оквиру дана општине Ариље, у недељу, 27.маја у Соколском дому одржана је Приредба поводом доделе похвала ученицима основних и средње школе. Доделу похвалница пратио је пригодан музички програм у извођењу ученика основних школа. Награде су уручили председник општине - господин Зоран Тодоровић и председник скупштине општине - господин Драгиша Терзић.

Још фотографија погледајте овде.

Окружно такмичење из историје

Датум: 28. April 2018 21:00 Категорија: Достигнућа

Данас је у наша школа била домаћин на Окружном такмичењу из историје. Ниже су приказани резултати тестова. Ово није био нимало лак задатак за младе љубитеље историје. Честитамо свим учесницима и похваљујемо њихово ангажовање! Усудити се да будете део такмичења велики ке подухват.