Јун 2020

Савиндан 2016. године

Датум: 27. Januar 2016 18:34 Категорија: Новости

Као и сваке године у Средњој школи "Свети Ахилије" извршен је обред сечења славског колача. То је учинио старешина Цркве Свети Ахилије, отац Драган Стевић заједно са ђаконом Младеном Миливојевићем. У обреду су учествовали директор школе Ранко Давидовић, наставници и ученици школе, пријатељи школе и родитељи ученика.

Пирамида од књига

Датум: 12. Januar 2016 09:43 Категорија: Новости

Библиотечка секција Средње школе „Свети Ахилије“ Ариље новогодишње и божићне празнике ове године обележила је на несвакидашњи начин кроз радионицу Пирамида од књига.

Библиотека загрејала школу још једним књижевним сусретом

Датум: 29. Decembar 2015 14:26 Категорија: Новости

Децембарски дани не морају бити увек тмурни и хладни. Једна топла слика од петка – 25. децембра из кабинета број 6 учинила је да живнемо духом и процветамо мислима.
Захваљујући сарадњи са Народном библиотеком Ариље и њиховој активној, ентузијазматичној директорки Јелисавети Вељовић, нашу школу посетио је један од најпопуларнијих српских песника – Недељко Попадић.

У 2016/17. школској години уписујемо

Датум: 24. Decembar 2015 12:07 Категорија: Новости

У среду, 23. децембра 2015. године у средњој школи "Свети Ахилије" Ариље одржан је састанак руководства и представника стручних већа и синдиката наше школе са представницинма школске управе Ужице, представницима локалне самоуправе и градске привреде Ариље.

Упознајмо "Странца" из другог угла

Датум: 15. Decembar 2015 12:53 Категорија: Новости

Дејан Јоковић, професор српског језика и књижевности дошао је на идеју да освежи традиционалну наставу и у сарадњи са колегама у одељењу четвртог разреда економске школе организовао је интердисципинарни угледни час са темом Тумачење романа Странац.

Хуманост на првом месту

Датум: 14. Decembar 2015 14:37 Категорија: Новости

У четвртак 3. децембра обележен је Дан особа са инвалидитетом у друштву за подршку овим лицима Импулс, чији је оснивач Борка Бркић, професорка математике која предаје у нашој школи.

Школски бенд подржао музичко-поетско вече Међуопштинске организације Савеза слепих Србије Ужице

Датум: 11. Decembar 2015 09:43 Категорија: Новости

У четвртак , 26. новембра у Соколском дому Ариље Народна библиотека Ариље организовала је Музичко-поетско вече Међуопштинске организације Савеза слепих Србије Ужице. Као подршка њиховом програму,наступиле су Основне школе из Латвице и Ариља, као и Средња школа Свети Ахилије Ариље.

Повратак Културне алтернативе

Датум: 10. Decembar 2015 11:43 Категорија: Новости

Ученички парламент Средње школе „Свети Ахилије“ Ариље огласио је повратак Културне алтернативе, емисије која се бави школским актуелностима а посебно активностима у раду Ученичког парламента.

Библиотечка секција оживела успомену на Аницу Савић Ребац

Датум: 08. Decembar 2015 08:30 Категорија: Новости

У петак, 27. новембра у кабинету број 6 имали смо прилике да присуствујемо још једном књижевном часу Библиотечке секције. Тема часа била је живот и дело Анице Савић Ребац, једне од најумнијих књижевница и преводилаца двадесетог века.

У СШ "Свети Ахилије" обележен Дан борбе против ХИВА

Датум: 07. Decembar 2015 19:40 Категорија: Новости

Као и сваке године Ученички парламент Средње школе "Свети Ахилије" Ариље обележио је Дан бробе против ХИВ-а.