Јун 2020

Екскурзија другог разреда

Датум: 17. Maj 2019 10:42 Категорија: Новости

Рано  ујутру  11. маја у 5.00 ученици другог разреда наше школе пошли су на четвородневну екскурзију .  Први дан – правац Солун! Зејтинлик и стари чувар Српског војничког гробља, повијених леђа,  спорог али одлучног хода и изнад свега јасног погледа, говорио је стихове о српским јунацима. У дугом низу имена и нека из нашег краја...

Светски дан књиге

Датум: 24. April 2019 08:42 Категорија: Новости

Подружница школских библиотекара општине Ариље удужила се са Народном библиотеком Ариље и ове године Светски дан књиге обележила на један посве другачији начин.

Виотезови од Списатељског пера 3

Датум: 26. Mart 2019 09:56 Категорија: Новости

Изашао је трећи овогодишњи број Витезова од Списатељског пера. Уживајте у читању!

Песничко вече

Датум: 22. Mart 2019 12:21 Категорија: Новости

Средња школа “Свети Ахилије” Ариље и Народна библиотека Ариље заједнички су организовале песничко вече и на тај начин обележиле Светски дан поезије.

Савиндан

Датум: 29. Januar 2019 12:30 Категорија: Новости

Двадесет седмог јануара у нашој школи традиционално је прослављен Савиндан.

Витезови од Списатељског пера 2

Датум: 24. Januar 2019 10:37 Категорија: Новости

Изашао је други број школског листа. Читајте Витезове од Списатељског пера!

Витезови од списатељског пера 4

Датум: 25. Jun 2018 15:09 Категорија: Новости

Изашао је и последњи број Витезова од Списатељског пера за ову школску годину. Прочитајте о успесима ученика на такмичењу Књижевна олимпијада, о Ученичким компанијама. Видите како је обележен Светски дан књиге и ко је однео награду на фото-конкурсу Разгледница из школске библиотеке. Вероватно вас копка и шта за Витезове има да каже ученик генерације ''99 и ко су најбољи награђени ученици и њихови ментори у овој школској години. Не изоставите и увек опуштајући кутак лирских душа Витезова,као ни рубрику Забавник.

Светски дан књиге

Датум: 24. April 2018 16:08 Категорија: Новости

Подружница школских библиотекара општине Ариље ове године први пут обележила је a дан књиге заједничким књижевним часом.
Након поздравне речи председника подружнице и кратке приче о настанку и значају светског дана књиге, библиотекари ОШ "Ратко Јовановић" из Крушчице, ОШ "Јездимир Трипковић" из Латвице, ОШ "Стеван Чоловић" и СШ "Свети Ахилије" из Ариља са члановима својим Библиотечких секција представили су биографије и стваралачки рад четири књижевника.
 Још фотографија и видео снимака погледајте овде.

Витезови од Списатељског пера 3

Датум: 21. Mart 2018 22:22 Категорија: Новости

За листање часописа кликните овде.
За читање у пдф-у кликните на фотографију испод.

Недеља дигиталних вештина

Датум: 18. Mart 2018 22:05 Категорија: Новости

Недеља дигиталних вештина ове године у целој Европи усмерена је на:

• Изградњу поверења у технологију кроз развој критичког мишљења и медијске писмености (укључујући и свест о постојању лажних вести, говора мржње и злоупотребе друштвених медија и заштита од тога).

• Коришћење приступа целоживотног учења у унапређењу дигиталних вештина у економији која се константно мења и све више се заснива на дигиталним технологијама.