Јануар 2021

1. децембар - Светски дан борбе против сиде

Датум: 03. Decembar 2019 10:20 Категорија: Новости

Ученици наше школе, у сарадњи са Црвеним крстом и професорком биологије Славицом Ђукић Радојевић, су обележили 1. децембар - Светски дан борбе против сиде. Како је све изгледало погледајте овде.

ТАКМИЧЕЊЕ У СТОНОМ ТЕНИСУ

Датум: 26. Novembar 2019 10:40 Категорија: Новости

У петак 22.11.2019. у Туристичко угоститељској школи у Чајетини одржано је Окружно такмичење у стоном тенису. Ученици наше школе су имали веома запажен успех. Освојили су друго место у екипном такмичењу за дечаке и треће место у екипном такмичењу за девојке. Детаље о овој вести можете прочитате овде

ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛИВАЊУ

Датум: 26. Novembar 2019 10:32 Категорија: Новости

На Градском базену у Ужицу 20. новембра 2019. одржано је такмичење у пливању. Ученик наше школе Дарко Новитовић је освојио друго место-100 метара леђно. Више информација прочитајте овде

ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 12. Novembar 2019 10:07 Категорија: Новости

Обавештење за пријаву ванредних испита

Пријава испита за ванредне ученике у новембарском испитном року 2019/2020. године обавиће се у периоду од 13. новембра до 15 новембра 2019. године у просторији библиотеке 8:00-12:00 часова.

Молимо све заинтересоване кандидате да пријаве доставе благовремено како би направили распоред полагања испита.

Братислав Ђорђевић

Пријем за ученике генерације на Белом двору

Датум: 24. Jun 2019 11:42 Категорија: Новости

У петак, 21. јуна 2019. године у Белом Двору на Дедињу организован је пријем за ученике генерације средњих школа на територији Републике Србије и Републике Српске. Пријем је организована канцеларија Престолонаследника Александра и принцезе Катарине. Пријему и додели награда присуствовали су и Министри просвете Републике Србије, Младен Шарчевић и Републике Српске, Наталија Тривић. Било је присутно преко 600 ученика, њихови родитељи и наставници.
Међу њима се нашао наш ученик Димитрије Поповић са својим разредним старешином Гораном Софијанићем. У лепом амбијенту Белог двора, уз пратњу хора Апостолске хришћанске цркве из Америке принц је најбољим ученицима доделио поклоне и пожелео пуно успеха у животу.

Свечана додела диплома

Датум: 21. Jun 2019 10:29 Категорија: Новости

У четвртак, 20. јуна у сали Скупштине општине Ариље организована је свечана додела диплома и сведочанства за ученике завршних разреда.
Директор школе - Братислав Ђорђевић најпре је поздравио све присутне ученике, одељењске старешине, запослене у школи, као и представницу Дома здравља Ариље, председницу фондације иницијалног фонда Др Микица Бојић и Микичине родитеље који већ трећу годину за редом присуствују овом догађају и испраћају нове генерације у велики свет науке, уметности и рада.

Витезови 4 2018-19.

Датум: 20. Jun 2019 10:43 Категорија: Новости

Изашао је последњи овогодишњи број Витезова. Ово је до сада најобимнији број, те верујемо да ћете до наредне школске године имати доста да промишљате о прочитаном и кујете стратегије како да још побољшате свој сопствени и наш заједнички рад. Обимност листа сведочи о томе колико је ова година била успешна, пуна многих такмичења и културних активности. Поносни смо на вас, драги ученици!

Обележавање Ахилијевдана

Датум: 03. Jun 2019 09:23 Категорија: Новости

И ове године ученице наше школе учествовале су у програму поводом обележавања Ахилијевдана, одржаном 27. 5. 2019.  у порти градске цркве. Наставник српског језика и књижевности Јелена Коризма и њене ученице Јелена Шеловић, Сара Симеуновић и Јефимија Иконић припремиле су  песму Ариљски анђео, Бранка Миљковића и песму Океан срце, Драгана Јовановића Данилова, као и одабир делова из Житија Светог Ахилија. Програм је водио Бранко Росић, ђакон и вероучитељ, а уз хор и фолклор, здравичара  и једног гуслара наше ученице обојиле су лепотом то духовно вече посвећено свецу заштитнику наше варошице.

Посета Сајму технике и музеју Николе Тесле

Датум: 29. Maj 2019 09:29 Категорија: Новости

У петак - 24. маја одељење другог разреда електротехничара енергетике отпутовало је у Београд на обилазак сајма технике и Музеја Николе Тесле. Ишли су у пратњи разредног старешине Раденка Радичевића.

Школу посетио Љубивоје Јовановић

Датум: 22. Maj 2019 09:43 Категорија: Новости

Двадесет први мајски дан можда није донео уобичајено топло пролећно време, али нас је збиља нарочито обрадовао једном светлом посетом пуном духовне енергије и огромног знања. Наиме, на позив библиотекара - Ане Вучићевић Кратовац, а уз сарадњу са наставником историје - Невеном Матовић, школу je посетио наш суграђанин, сликар светског реномеа - Љубивоје Јовановић који се у последњој деценији врло ангажовао на истраживању словенске митологије, а производ тога јесте тротомно издање књиге "Бела пчела".