Посета хидроелектрани

Датум: 05. Decembar 2023 10:01 Категорија: Новости

Дана 1. децембра ученици трећег разреда електро-струке са предметним наставником Спасојем Радовићем посетили су хидроелектрану "Бајина Башта".
По доласку ученици су се прво упознали са мерама безбедности и задужили шлемове и маскиране прслуке, а потом су пошли у обилазак са стручним водичем.
Водич их је прво упознао са историјатом хидроелектране. Говорио је о типу бране, њеном техничком капацитету, као и о значају за електроенергетски систем Србије. Ученици су силазили до подножја бране где се налазе турбине и где су могли да виде све виталне системе за рад електране у начине управљања и командовања. У реверзибилном делу су се упознали са потпуно другачијим режимима рада и управљања.
Посета је завршена обиласком контролног центра одакле се управља целом електраном.
Утисци су били веома импресивни и већ у повратку, ученици су се распитивали о будућим стручним посетама.