Истраживачи у школама

Датум: 21. Novembar 2023 12:53 Категорија: Обавештења

У петак, 17. новембра, Средња школа "Свети Ахилије" Ариље поново је била домаћин активности "Истраживачи у школама" у оквиру пројекта "Ноћ истраживача". Ученици другог и четвртог разреда гимназије имали су прилику да чују два предавања гостујућих предавача са Универзитета у Београду.
Проф. др Бојан Митић са Биолошког факултета одржао је предавање на тему "Срединска регулација развића животиња", где су ученици имали прилику да чују о развићу различитих животињских врста и човека, о томе како средински агенси ометају нормално развиће, какав је утицај антибиотика и различитих супстанци на људски организам. Димитрије Марковић са Филозофског факултета је кроз предавање "Археологија, биологија, хемија и још понешто" приближио ученицима пројекат ARCHAEOWILD и пружио одговоре на многа питања, нпр. одакле кости леопарда у Виминацијуму и шта су јели медведи и јелени на Балкану хиљадама година уназад.