Посета Народном музеју и Народном позоришту у Београду

Датум: 10. April 2023 09:31 Категорија: Новости

Ученици гимназијских одељења СШ "Свети Ахилије" заједно са одељењским старешинама, у суботу, 8. априла, посетили су Народни музеј и Народно позориште у Београду. Они су имали прилику да у Народном музеју виде сталну поставку која обухвата период од далеког палеолита до уметности 20. века. Након пријатног поподнева проведеног у Београду, ученици су у Народном позоришту гледали Пучинијеву  оперу "Боеми". У основи опере смештена је потресна прича о младим и сиромашним париским уметницима који не губе веру у љубав. Поред сјајних оперских певача, велику пажњу привукао је ансамбл опере коју је водио диригент Ђорђе Павловић. Осим арија Родолфа, Мизете и Мими, ученици ће ову оперу памтити и по сценографији и лепим костимима који су својим колоритом дочарали Париз прве половине 20. века.
Ученици и њихови наставници носе позитивне утиске са овог догађаја и радују се новим посетама позориштима и новим представама.