Радионица путујућег музеја

Датум: 05. April 2023 09:36 Категорија: Новости

Пројекат еуро банке "Школа као нацртана за Вас" нашим ученицима понудио је још једну лепу активност - радионицу Путујућег музеја где су представници Дома Јеврема Грујића и Артистикум центра, виртуелним вођењем кроз музеј, наше средњошколце увели у начин критичког и креативног размишљања који ће им бити од изузетне користи у даљем животу и раду.
Путујући музеј пружа савремене видове изражавања и алате који кроз једноставне примере омогућавају ученицима да лако препознају свој стваралачки потенцијал.
Поред виртуелне туре кроз музеј ученици су имали прилику и да кроз практичан пример доживе дух једне аукције
Циљ радионице такође је едукација и ширење свести о значају националне културне баштине, кроз унапређење доступности и одрживо коришћење музејског наслеђа, чиме млади постају активни учесници и конзументи културе, уметности и историје наше земље.