Нова песничка збирка Димитрија Поповића

Датум: 18. Maj 2022 09:40 Категорија: Достигнућа

Бивши ученик наше школе и ученик генерације школске 2018/19. године - Димитрије Поповић, издао је другу по реду збирку песама под називом "Лом".
Његов рад посебно је препознало и вредновало Завичајно друштво Ариљаца и пријатеља које ће га и убудуће подржавати, и чинити да се његов глас далеко чује јер он има шта да каже и завређује пажњу света.

Димитрије је прву збирку песама издао 2019. године под називом "Љубав и обест човечија" у издању Народне библиотеке, Ариље. Раније је свој таленат развијао пишући за Школски лист и учешћем у раду Библиотечке и Драмске секције у разним представама, радионицама и књижевним вечерима.  Димитрије је одувек био надарен за књижевност, али и врло свестран и успешан у свим областима учења, добар друг и велики хуманиста. Прошле године победио је на песничком конкурсу "Бранкова похвала свету" који је организовала породица чувеног нишког песника. Тада је додељено још пет награда, а укупно је приспело 538 песама.

О његовим успесима пише и портал NOVArs.

Поносни смо и жељно ишчекујемо промоцију његове нове збирке песама у нашем граду.