С поносом представљамо

Датум: 04. Mart 2022 10:06 Категорија: Достигнућа

Наша колегиница, наставник српског језика и књижевности, Весна Аћимовић, објавила је роман "Све наше нежне године".

"То је права поезија речи, емоција у чијем средишту је сусрет двеју сањалачких душа које се проналазе у детињству, а остварују у младости, живећи по кодексу онога дубоко проживљеног кроз романе, приче, стрипове и стихове које читају, филмове које гледају и музику коју слушају, а у чему је садржана лепота и доброта којом се држи овај свет", у поговору каже Славка Петровић, такође наша колегиница и наставник српског језика и књижевности.

Весна је надасве једна скромна, лирска душа која себе, као и већина великих и надарених људи, сматра сасвим просечним писцем, али њено дело снажно оповргава тај њен доживљај и још јаче истиче колика је велика њена скромност, и дубоко осећање алтруизма и човечности.

Ускоро у просторијама школе очекујемо промоцију Весниног романа, и надамо се да је овај роман само весник једног великог опуса који знамо да негује у себи, а чији изданци нестрпљиво чекају да изникну и препусте се бујици речи на путу ка средишту најистакнутијих књижевних кругова.