Посета позоришту

Датум: 10. Decembar 2021 11:10 Категорија: Новости

У уторак 30. 11. 2021. год. ученици из пет гимназијских одељења наше школе,  у пратњи својих професора српског језика и књижевности као и разредних старешина, посетили су  Народно позориште у Ужицу. Присуствовали су извођењу комедије  D  Pig   у режији Бранка Поповића, а која представља адаптацију три Нушићеве једночинке  – Свиња, Дугме, Кијавица.
        То је била прилика  да се учионица замени  другачијим амбијентом,  да се нешто ново научи  и да се потврде и покажу на делу  оне чувене Шекспирове речи у којима се истиче:  „Циљ глуме јесте да буде огледало природе, да  врлини покаже њено рођено лице, пороку његову рођену слику, а самом времену и бићу света његов  лик и отисак.“
        Глумци су награђени  пажњом и дугим аплаузом, а вече је протекло у  ведром  духу и пријатној атмосфери.  Надамо се да ће овакви и слични сусрети са културом  постати  учесталији.