Још један успех: 19 од максималних 20 бодова на републичком такмичењу

Датум: 24. Maj 2021 12:59 Категорија: Достигнућа

Милица Поклопић, ученица IV разреда наше школе, освојила je друго место на републичкој Књижевној олимпијади.

После више нивоа такмичења и успешних пласмана у претходним разредима, Милица је учествовала и на овогодишњем републичком такмичењу у познавању књижевности.

Подсећамо да је на окружном такмичењу прошлог месеца Милица остварила пласман за републичко надметање.

Специфичност такмичења за четврти разред јесте мотивационог карктера – сваки учесник који је рангиран на прва три места ослобођен је теста из књижевности на пријемном испиту – уколико уписује филолошке факултете.

Популарна Књижевна олимпијада одржана је у недељу 23. маја на београдском Филолошком факултету и подразумевала је 90-минутно решавање теста знања. Било је обухваћено градиво из сва четири разреда гимназије.

На такмичењу, које традиционално организује Друштво за српски језик и књижевност Србије и Карловачка гимназија, окупила су се 204 средњошколца из целе Србије. Из Златиборског округа учествовали су једино такмичари из ужичких школа – и из наше.

На Милицу су поносни и наставник-ментор (Дејан Јоковић), сви њени наставници и цела школа.

Честитамо!