Милица Поклопић освојила прво место на окружној Књижевној олимпијади

Датум: 26. April 2021 11:06 Категорија: Достигнућа

На јуче одржаној Књижевној олимпијади у Пожеги, ученица четвртог разреда наше школе Милица Поклопић, освојила је 19 од 20 бодова на тесту знања из књижевности, и тиме је рангирана на прво место.

Милица се, као и још две учеснице такмичења из Златиборског округа, пласирала на републички ниво Књижевне олимпијаде, који ће се одржати 16. маја у Сремским Карловцима.

Овогодишње такмичење је окупило само најупорније – учеснике из ужичких средњих школа и гимназије, пожешке гимназије и наше средње школе. Због дешавања у вези са коронавирусом, Друштво за српски језик и књижевност Србије, организатор такмичења, заједно са надлежним министарством, раније је донело одлуку да ученици првог и другог разреда не учествују, а многе школе из Златиборског округа нису имале такмичаре из трећег и четвртог разреда.

Такмичење је спроведено уз придржавање свих противепидемијских мера.
Домаћину Књижевне олимпијаде, Гимназији „Свети Сава“ захваљујемо се на дочеку и организацији, а нашој Милици честитамо и желимо пуно успеха у Карловцима.