Међународни сајам виртуелних предузећа

Датум: 29. Maj 2019 09:19 Категорија: Достигнућа

У периоду од 17. до 19. априла одржан је Међународни сајам виртуелних предузећа у Бугарској. Реч је о веома престижном такмичењу, јер награђени могу остварити право на стипендију. Нашу школу представљале су ученице IV-2: Лазовић Јана, Чекеревац Бојана, Симеуновић Тамара, Цветић Милица и Цвијовић Ана са својим професоркама Јојић Катом и Миливојевић Видом. Наше ученице такмичиле су се у конкуренцији са још 120 предузећа, њихово предузеће "Dalila Cosmetic" није прошло незапажено. Девојке су уложиле максималан труд и показале своја знања и вештине из области предузетништва. Током првог дана такмичења ученица Цвијовић Ана освојила је прво место на "Global Enterprise Challenge" и тим пласманом остварила право на стипендију Бугарског универзитета. Поред тога што су се наше представнице стекле нова искуства, упознале су се и са чарима града Пловдива, као и са многим вршњацима из различитих држава.