Књижевна олимпијада

Датум: 14. Maj 2019 08:58 Категорија: Достигнућа

Ученица гимназијског одељења II-3, Милица Поклопић, освојила је свих двадесет бодова на тесту знања у оквиру Књижевне олимпијаде и тиме је рангирана на прво место у конкуренцији од 137 младих познавалаца књижевности, ученика другог разреда из читаве Србије.

Такмичење је одржано у Сремским Карловцима у недељу, 12. маја. Окупило се 740 ученика сва четири разреда.
Запажене резултате остварили су представници пожешке и ужичке гимназије и ужичке медицинске школе, а међу њима су из Златиборског округа једино СШ "Свети Ахилије" и Гимназија из Прибоја (за 3. р) и из Б. Баште (за 4. разред) имали ученике са освојеним првим местом.
Милица се на основу резултата нашла раме уз раме са другарима из великих београдских школа као што су Филолошка или Трећа београдска гимназија.