Окружно такмичење из историје

Датум: 18. April 2019 08:48 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење средњих школа из историје одржано је 14. априла 2019. године у средњој школи „Свети Ахилије“ у Ариљу.

Укупан број средњих школа које су учествовале на такмичењу био је 13. , а укупан број ученика 41. Од тог броја било је седам гимназија са 27. ученика и шест средњих стручних школа са 14. ученика. Међу такмичарима биле су и две ученице првог разреда гиманзије „Свети Ахилије“, Магдалена Ђукић и Ивана Росић. На Републичко такмичење које ће се одржати у Нишу пласирала се Магдалена Ђукић са освојених 34. поена, чиме је заузела треће место у категорији првог разреда гимназије од 15. такмичара. Запажен успех постигла је и Ивана Росић са освојених 30. поена.
Организацију самог такмичења, коју су похвалили сви учесници, осмислио је директор школе Братислав Ђорђевић, а у реализацији су помогли: наставница информатике Драгана Стопић, наставница социологије Нада Трумбуловић, наставник хемије Ацо Весовић, наставница историје Невена Матовић и помоћни радници.